ДБР на Одещині викрило масштабну схему ухиляння від військової служби

Під час широкомасштабної російської агресії «ділки» з центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) намагаються налагодити незаконний бізнес з продажу «квитків за кордон» для військовозобов’язаних українців.

ДБР продовжує системно викривати та руйнувати ці схеми, та притягати до відповідальності представників центрів та правоохоронців, які допомагають уникати мобілізації за гроші.

Працівники ДБР викрили в Одесі «ділків», які організували схему оформлення підроблених висновків лікарської комісії про нібито непридатність до військової служби за станом здоров’я. Такий документ надавав можливість чоловікам призовного віку безперешкодно перетинати державний кордон України.

До оборудки організатори залучили фахівців центру комплектування та соціальної підтримки одного з районів Одеси. Спільники здійснювали фейкове обстеження «клієнтів» та виготовляли висновки ВЛК, а також, за необхідності, лікарів цивільної практики.

Попередньо встановлено, що через «руки» бізнесменів пройшло мінімум 50 осіб, усі дані яких наразі встановлено.

Вартість роботи зловмисники оцінили у 7 тис. доларів, яку замовник мав сплатити наперед криптовалютою. Після отримання платежу у стислі терміни проводилось «обстеження» та оформлялись завідомо підроблені документи. У «пакет послуг» також входила організація безперешкодного перетину кордону до країн Євросоюзу.

Наразі затримано двох осіб – посередника та лікаря, щодо яких вирішується питання про повідомлення про підозру.

Встановлюються інші особи, причетні до протиправного механізму, з-поміж працівників районного центру комплектування та соціальної підтримки, лікарів центру та прикордонників.

За місцем проживання фігурантів проведено обшуки, в ході яких вилучено документи та засоби комунікації, що підтверджують факти протиправної діяльності.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Залиште свій коментар