Ціни на пальне в Україні зміняться

В Україні з 1 липня повернуть повний розмір податків на автомобільне паливо. В результаті літр бензину може подорожчати на 12 грн, дизеля – на 8 грн, а автогазу – на 3 грн.

Такі підрахунки оприлюднили в Спілці українських підприємців (СУП). Станом на початок червня середня ціна літра А-95 в Україні складає 46 грн.

Таким чином, після повернення повного оподаткування літр найпопулярнішої марки бензину може підвищитись до 58 грн. За такими цінами бензин в Україні вже продавався в 2022 році.

Такі прогнози дає і президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук. “Берете нинішню ціну і додавайте одразу 10-11 грн на бензин, 7-8 грн – на дизель та 3,5 грн – на газ”, – озвучує цифри Косянчук.

Таким чином, за прогнозом Косянчука, бензин після 1 липня коштуватиме 56-57 грн за літр. Ціна на дизпаливо (зараз коштує в середньому 43-44 грн) підвищиться до 50-52 грн.

На поверненні повного акцизу та ПДВ (20%) на паливо наполягав Кабінет міністрів. За підрахунками голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева, 7% ПДВ на пальне вдарив по доходах бюджету.

“У 2022 році недоотримання внутрішнього ПДВ становило 6,7 млрд грн. За той же період недоотримання ПДВ на імпорт досягло 24,7 млрд грн”, – поділився Гетманцев.

Акцизи на паливо скасували у березні 2022 року через повномасштабну війну, яку розв’язала Росія. Тоді податок на додану вартість (ПДВ) для пального урізали з 20% до 7%.

Однак, як вважають у Кабміні, цей захід як підтримка ринку вже вичерпав себе. А ось наповнення бюджету виходить на перший план. Справа в тому, що Україна не може фінансувати військових витрат за рахунок міжнародної допомоги. Робити це можна лише з власної скарбниці.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар