Буцинівському та Новоукраїнському НВК – бути!

НЕЩОДАВНО до новостворених НВК на базі Новоукраїнської та Буцинівської ЗОШ відбувся виїзд комісії, створеної, відповідно до розпорядження голови Роздільнянської районної ради від  30 січня 2018 року. Мета – перевірити стан готовності цих закладів до початку роботи, бо ж наразі у них вже проведено великий обсяг роботи: облаштовано ігрові кімнати, спальні, санвузли тощо. До завершення та офіційного відкриття залишилося не так багато справ, але вони вкрай важливі. Створення НВК ведеться за активної підтримки районної ради та її голови Ф.В. Сігала, за рахунок коштів районного та співфінансування з сільських бюджетів.

Робота комісії, яку очолив заступник голови районної ради С.М. Крилов, була побудована таким чином, аби ознайомитися з досягненнями та визначитися з наступними завданнями. До її складу також
увійшли та відвідали вищевказані об’єкти: в.о. директора КУСВТГРР «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів та установ освіти» М.Д. Сухий, голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, банківської діяльності, фінансово-економічних питань та питань регуляторної політики А.В. Коваленко, депутати районної ради від Новоукраїнської та Буцинівської сільських рад – С.С. Сташевський та М.П. Пан-кратов, начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області С.О. Кузьменко, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Роздільнянського районного управління Держпродспожив-служби Г.І. Головко, методист райметодкабінету КУСВТГРР «Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів та установ освіти» І.В. Ганзій. Також участь у роботі взяв керівник підрядної організації, що виконувала роботи, Л.М. Мунтян.

Спочатку комісія завітала до Буцинівського НВК, де екскурсію приміщенням для дошкільнят провела директор закладу О.В. Кошова. Оксана Володимирівна ознайомила зі станом справ, відзначивши, що основний обсяг роботи зроблено, у чому всі присутні могли переконатися. Вона подякувала керівнику підрядної організації, що займалася ремонтом, Л.М. Мунтяну, який враховував усі зауваження та побажання. Доповнив її розповідь про хід виконання робіт депутат районної ради М.П. Панкратов, який зауважив, що буцинівська громада підтримала ідею створення НВК та сприяла проведенню робіт. Активну допомогу надають Буцинівська сільська рада, на чолі з
М.В. Марціненком, і батьки майбутніх дошкільнят.

Після огляду проведеної роботи голова та члени комісії зібралися для обговорення подальших дій, визначення недоліків та способів їх оперативного усунення задля успішного відкриття закладу. Голова комісії С.М. Крилов подякував усім за докладені зусилля та відзначив, що забезпечення дітей дошкільною освітою – важлива складова успішного розвитку дитини, і тому районна рада, під керівництвом Ф.В. Сігала, приділяє значну увагу цьому питанню, ініціює та всебічно сприяє відкриттю додаткових груп для дошкільнят та перепрофілюванню шкіл у НВК.

Під час виїзду комісія звернула увагу і на недоліки. Зокрема, щодо налагодження протипожежної безпеки та дотримання санітарних норм. Як зауважили члени комісії, рекомендації будуть враховані, і у подальшому вживатимуться заходи щодо їх успішного виконання, бо комфорт і безпека дітей – найголовніше.

Наступним пунктом робочого візиту комісії став Ново український НВК, де делегацію з району зустріли директор закладу В.Я. Кербаль, Новоукраїнський сільський голова В.М. Драган та депутат районної ради від цієї громади С.С. Сташевський. Також цього дня тут відбулася зустріч з батьками майбутніх вихованців, які висловили готовність сприяти вирішенню деяких питань задля пришвидшення відкриття додаткових груп. Усього планується зарахувати на навчання 24 дитини дошкільного віку.

Оглянувши приміщення, підготовлене для ново-української малечі, комісія оцінила якість та обсяг робіт. А виконано чимало! У спальні вже стоять двоярусні чудові ліжечка, в ігровій гарно оформлено інтер’єр, зроблено санвузол тощо.

Однак, у ході обговорення та аналізу усіх необхідних складових задля офіційного відкриття НВК та зарахування до нього дошкільнят, необхідно ще попрацювати над виявленими недоліками. Зокрема, як і в попередньому закладі, це питання організації заходів протипожежної безпеки, про що поінформував начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області С.О. Кузьменко. Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Роздільнянського районного управління Держпродспоживслужби Г.І. Головко звернула увагу на необхідність облаштування на території дитячого майданчика та виконання деяких санітарних норм. Директор закладу В.Я. Кербаль поінформував, що будівництво дитячого майданчика планується, і у розв’язанні цього питання сприятиме Новоукраїнська сільська рада. Також сільський орган місцевого самоврядування делегував 50 тисяч гривень на придбання необхідного інвентарю. Окремі слова подяки Володимир Ярославович висловив голові райради Ф.В. Сігалу, який з самого початку підтримує ідею створення Новоукраїнського НВК на базі школи, та керівнику підрядної організації Л.М. Мунтяну, який забезпечив належне виконання ремонтних робіт.

Підсумовуючи візит, присутні члени комісії дійшли згоди, що відкриття має бути одразу після виконання першочергових рекомендацій членів комісії.

Наостанок слід зауважити, що на початку року на координаційній раді при голові райради розвиток навчальних закладів Роздільнянщини та відкриття додаткових груп для дошкільнят при школах було визначено як один з пріоритетних напрямків роботи районної ради на 2018 рік. Минулого року депутатським корпусом районної ради також приділялася значна увага розв’язанню наболілих проблем освітніх закладів району, і значна частина коштів районного бюджету була виділена задля їх вирішення, про що повідомлялося на сторінках нашої газети.

Наш кор.

Залиште свій коментар