Безпритульні тварини в громадах: чому це стосується кожного

Проблема безпритульних тварин залишається однією з найболючіших у м. Роздільна. За інформацією Роздільнянської багатопрофільної лікарні, станом на вересень поточного року було зафіксовано 30 випадків покусів безпритульними тваринами, 9 з постраждалих – це діти. А станом на 15 грудня зафіксовано вже 35 випадків нападів собак на людей. І це лише статистика за зверненнями постраждалих, але є й багато тих, хто нікуди не звертався. Також безпритульні тварини часто є носіями хвороб, зокрема сказу, які можуть бути небезпечними. Популяція безхатченків у місті зростає майже щодня. Їх лишають горе-господарі, переїжджаючи до іншого місця проживання, а хтось взагалі викидає із власного двору на загальний двір. Є факти, коли тварин привозять з інших населених пунктів, в тому числі і електричками, і по Роздільній «висаджують». Враховуючи такі випадки, годі й говорити про бодай якусь свідомість та відповідальність людей за такі вчинки. Вони не задумуються про наслідки, про те, як це впливає на безпеку оточуючих, особливо, коли мова йде про дітей.

Завдяки реалізації попереднього проєкту «Безпритульні тварини: проблема та шляхи вирішення», протягом трьох місяців завдяки безпосередньому сприянню з боку редакції вдалося налагодити комунікацію між зооволонтерами та владою шляхом проведення засідання “круглого столу”, що дало змогу спільно обговорити та визначити пріоритетні завдання. Щоб дізнатись бачення роздільнянців щодо спільного проживання з безпритульними тваринами, провели бліц-опитування понад 20 людей. У процесі роботи над проєктом дізналися про труднощі, з якими щоденно стикаються місцеві зооволонтери. Їхня робота справді вражає: вони рятують собак і котів з вулиці, годують їх, шукають для них нові домівки, або прилаштовують до себе. Але питання безпритульних тварин у Роздільній — це не лише проблема зооволонтерів, а виклик для всієї громади.

Восени з місцевих бюджетів Роздільнянської та Степанівської громад було виділено кошти у сумі майже 200 тис. грн та проведено стерилізацію 64 безпритульних тварин на території Роздільнянської міської та Степанівської сільської рад. Проведення стерилізації позитивно впливає на зменшення популяції безпритульних тварин, але не в короткостроковій перспективі, і цю процедуру треба проводити регулярно, щоб досягнути результату. Це розуміють представники влади, депутати, на цьому наголошують й зооволонтери. Тому питання щодо виділення коштів на процедуру стерилізації у 2025 році розглядалось під час обговорення проєкту міського бюджету на 2025 рік, потім – на засіданні бюджетної комісії. А вже 23 грудня на засіданні сесії Роздільнянської міської ради було прийнято рішення про виділення 150 тис. грн на проведення стерилізації безпритульних тварин на території громади.

Однак розв’язати проблему безпритульних тварин за такий короткий період неможливо. Редакція медіа «Вперед» продовжує працювати над проблемою безпритульних тварин у громадах району. У межах реалізації проєкту «Захист і турбота: шлях до гармонії з тваринами», шляхом взаємодії і співпраці між представниками районної та місцевої влади, депутатами, поліцією, ветеринарами, зоозахисниками, місцевими мешканцями, разом працюватимемо над пошуком шляхів зменшення популяції безпритульних тварин та створення безпечних умов для спільного проживання.

Слідкуйте за оновленнями медіа «Вперед».

Ця публікація підготовлена у співпраці з Українською Асоціацією Медіа Бізнесу  та за підтримки ЮНЕСКО, за фінансування народу Японії. Автори несуть відповідальність за вибір і виклад фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені думки. які не обов’язково належать ЮНЕСКО та жодним чином не зобов’язують Організацію.

Залиште свій коментар