Батарейки: «ЗА» чи «ПРОТИ»

За результатами досліджень екологічних організацій в Україні, за рік на родину  припадає 18,8 батарейки, або 6,96 – на людину. Це близько 500 г відпрацьованих батарейок.

Важко уявити, скільки їх  відпрацьованих опиняється на смітнику! Не всі помічають, що на пальчикових батарейках намальоване перекреслене відро для сміття – майже кожен українець викидає батарейку, не замислюючись, наскільки це небезпечно для навколишнього середовища й людини.

З 2016 року і по сьогоднішній час учні Виноградарської ЗОШ, вчителі, техпрацівники, батьки виявляють активну життєву позицію, почуття власної причетності до спільної справи з утилізації  пальчикових батарейок. Відтак, зібрано 1015 штук пальчикових батарейок масою 15 кілограмів!!!


Читайте також:  Екологічна акція: операція «Батарейкам – утилізацію!»


Через магазин «Техномир» м. Одеса батарейки були транспортовані на завод із переробки батарейок – Львівське державне підприємство «Аргентум». На підприємстві готові переробляти до тонни батарейок за день, тоді як за шість місяців роботи вдається зібрати лише близько півтонни. Тому залишається головне завдання – налагодити та продовжити процес збору. Найменша кількість батарейок, яку приймають на заводі, – 30 кілограмів. Загалом, було б непогано, якби кожен заклад, особливо той, що продає батарейки, встановив у себе спеціальний контейнер для їх збору. Користь від утилізації й переробки батарейок очевидна.

У країнах Євросоюзу процес збору використаних батарейок і подальшої утилізації налагоджений добре. Наприклад, у Німеччині, де населення давно звикло до роздільного збору відходів, у кожному супермаркеті встановлені спеціальні контейнери для приймання відпрацьованих батарейок. У німців, не здавши стару батарейку, нової не купиш. За викинуті батарейки – штраф у розмірі 300 євро. Збір використаних батарейок та акумуляторів у цій країні – майже 85 % від реалізованих. У Нью-Йорку викидати батарейки у сміття теж заборонено законом. Виробники та великі крамниці, які продають елементи живлення, зобов’язані забезпечувати збір використаних батарейок, а інакше – штраф до 5000 доларів.

В м. Одеса, а саме в ЦУМі, процес утилізації запущено (ми самі в цьому переконались), і тепер головне завдання – налагодити збір батарейок.
У нашій школі цей процес  триває. Усі, хто бажає зберегти довкілля, можуть долучитися до кампанії збору батарейок, безкоштовно встановивши контейнер (5-літрову ємність) для збору відпрацьованих батарейок. Запрошуємо до цієї громадської акції долучитись торговельні мережі, приватних підприємців, учнів шкіл району. Не викидайте батарейки у сміття! Допоможемо природі разом!

Микола Мартинюк,

вчитель фізики Виноградарської ЗОШ.

Від редакції. Контейнер для збору відпрацьованих батарейок розміщений в супермаркеті «АТБ». Отже, роздільнянці теж можуть долучитися до екологічної акції.

Залиште свій коментар