25 червня – День митника України

ЩО ЦЕ ЗА ДЕНЬ?

День митника України – це державне свято, що відзначається щороку 25 червня, подія встановлена з 2020 року. З 1991 до 2020 року в Україні відзначали у цей день відзначали День митної служби України.

День митника України, що відзначається 25 червня, є професійним святом і відзначається на державному рівні. Мета цього дня – привернути увагу на важливість професії та вшанувати всіх митників офіційними та особистими привітаннями. Окрім цієї дати митники святкують ще одне, неофіційне свято – Міжнародний день митника, що припадає на 26 січня.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ?

У 1991 році  на засіданні Верховної ради було прийнято «Закон про митну справу». А в червні наступного року Президент України видав Указ про святкові та пам’ятні дати. Офіційна назва свята звучить так – «День митної служби України».

Митна служба є одною з найважливіших структур кожної держави. У 1991 році, коли було проголошено незалежність та суверенітет Української держави, виникла необхідність забезпечити їй необхідний економічний захист. Після УРСР в Україні залишилось 25 митниць та близько 50-ти митних пунктів пропуску, серед них 29 – для перепуску автотранспорту, 14 постів на залізній дорозі, 4 – авіаційних та близько 18 водних пунктів перепуску. Тоді здебільшого митниці та митні пости були зосереджені у південній та західній частинах України.

ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ, ЩО РЕГУЛЮЮТЬ РОБОТУ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Робота органу виконується на базі основних законів: ЗУ «Про митну справу в Україні» (25 червня 1991 р.); «Митний кодекс України», Закон України «Про Єдиний митний тариф”. Саме завдяки цим законодавчим актам митна система у нашій державі працює якісно та безперебійно.

Сьогодні, у період глобалізації, Україна перебуває у тісних економічних відносинах з іншими країнами, розвивається туризм, торгові зв’язки. Внаслідок, відкриваються нові пропускні пункти, створюються додаткові коридори для пропуску транспорту: легкових та вантажних автомобілів, до роботи залучаються кваліфіковані кадри. У зв’язку з цим нагальне завдання митниці сьогодні важко переоцінити. Робота має виконуватися висококваліфікованими фахівцями з залученням сучасних технологій, що дозволяє забезпечувати стабільні та надійні міждержавні зв’язки.

Джерело

 

Залиште свій коментар