12 травня — Міжнародний День медичної сестри

Шановні медичні сестри!
З нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного Дня медичної сестри – прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я!

Зичимо, щоб життя було до вас так само добрим і прихильним, як і ви ставитеся до своїх пацієнтів. Нехай воно оточить вас таким же теплом і турботою, подарує вам стільки ж уваги і турботи, допоможе в складних ситуаціях і збереже ваше здоров’я

Професія медичної сестри – складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме тому лікарі високо цінують Вашу невтомну працю, а пацієнти – увагу та турботу.

Історія свята

Це свято було встановлено на честь британської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні.  Ця історія символічна для України – зараз, під час війни, українські медсестри виконують неймовірно важливу роботу, рятують життя військових у зоні бойових дій та забезпечують гідний рівень медицини в тилу.

Британська медсестра Флоренс Найтінгейл, на честь якої і був встановлений Міжнародний день медсестри, народилася 12 травня 1820 року в родині аристократів. Тоді ця професія не шанувалася в Британії, але Флоренс дуже хотіла допомагати людям і вирішила стати медсестрою незважаючи ні на що. Коли почалася Кримська війна (1853 рік), вона переїхала у військовий госпіталь і допомагала пораненим.

Найтінгейл врятувала багато життів, саме завдяки їй смертність солдатів значно знизилася. У 1934 році був створений Міжнародний фонд імені Ф. Найтінгейл, за його ініціативою Міжнародний день медичної сестри став щорічним святом і зараз відзначається 12 травня.
Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар