10 липня – 100 років Українському товариству мисливців і рибалок

Головна мета – збереження державного мисливського фонду

         РОЗДІЛЬНЯНСЬКА районна організація Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР), щ о була зареэстрована як самостійна юридична особа у 2012 році, у своїй діяльності керується Статутом громадської організації « Українське товариство мисливців і рибалок», який є єдиним для усіх підрозділів нашої громадської організації. Товариство діє на засадах добровільності, рівноправності своїх членів, самоврядності, законності, виборності і підзвітності органів управління, гласності у роботі.

         Головною метою районної організації УТМР є охорона, відтворення, збереження, раціональне використання державного мисливського фонду в наданих у користування мисливських угіддях, захист спільних інтересів своїх членів, організація та проведення полювання, любительського і спортивного рибальства, стендового стрілецького спорту.

         У Роздільнянській районній організації УТМР станом на 1 січня 2021 року перебуває на обліку 420 членів УТМР, з яких 398 – мисливці, 22 – рибалки. Основою районної організації УТМР є 18 первинних мисливських колективів та один первинний колектив рибалок, які відомі своїми сімейними традиціями, де молоде покоління навчається любові до рідної природи, до полювання і риболовлі на прикладі своїх батьків та дідів. Організаційномасові заходи первинних мисливських організацій (ПМО), спільні виходи членів УТМР на полювання, спортивні змагання на влучність пострілу з рушниці, ловля риби на поплавок мають неабияку популярність і сприяють залученню молоді із навколишніх населених пунктів.

         Належна увага надається організаційно-масовим заходам. Регулярно скликаються збори первинних мисливських організацій, де по-діловому за активної участі міських і сільських мисливців проводяться бесіди на природоохоронну тематику, вирішуються питання збереження та примноження фауни району, боротьби зі шкідливими хижаками та браконьєрами.

         За мисливсько-рибальським підприємством Роздільнянської  районної організації УТМР  рішенням Одеської обласної ради від 19.11.2012 року № 632-VI строком на 25 років закріплені мисливські угіддя загальною площею 85715 га, з них лісові угіддя – 808 га, польові угіддя – 84907 га. На закріплену площу мисливських угідь розроблений проєкт організації та розвитку мисливського господарства з належними картографічними матеріалами.

         Мисливці районної організації УТМР працюють злагоджено та ініціативно, вміло вирішують організаційні, виховні та  господарські питання. Особливу увагу приділяють заходам з охорони мисливських угідь, виявленню засобів «потайного» браконьєрства – петель, ловчих ям тощо. За останні роки в районній організації УТМР не виявлено порушень правил безпеки на полюваннях, випадків недбайливого  ставлення до Статуту УТМР. У мисливських угіддях постійно мешкають 65 диких козуль, 23 диких кабани, 2254 фазани, 2252 зайцірусаки та інші мисливські тварини. Мисливці допомагають єгерському складу мисливсько-рибальського підприємства заготовляти та викладати корми. У 2020 році активісти відремонтували 128 підгодівельних майданчиків для зайців , встановили 240 солонців, відновили межові стовпи, аншлаги. Члени УТМР заготували 4000 кг зернових, 800 кг сіна тощо, які з настанням холодів викладались у місцях підкормки дичини.      Ведеться цілеспрямований відстріл шкідливих хижаків. У 2020 році районними мисливцями було відстріляно 62 лисиці, 112 безпритульних собак та котів, 50 сірих ворон, адже ці тварини і птахи завдають непоправної шкоди в мисливських угіддях шляхом поїдання яєць і молодняка мисливських тварин і птахів.

         Діяльність мисливських організацій Роздільнянської районної організації УТМР ґрунтується на взаємоповазі та дружніх стосунках між членами первинних мисливських організацій, на розумінні важливості чіткого дотримання вимог Статуту УТМР. Члени ПМО є щирими патріотами рідного краю, вони налаштовані і надалі робити багато корисного для захисту та раціонального використання тваринного світу України.

         Зі святом вас, шановні мисливці Роздільнянщини!

         В. ШЕВЧЕНКО, голова президії Роздільнянської районної організації УТМР

Залиште свій коментар