Запитання – відповіді про призначення субсидій

 

Що буде з сумою переплати по субсидій?

По закінченні опалювального сезону частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником, як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди та частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету.

Як саме змінилися соціальні нормативи користування житлово-комунальних послуг (ЖКП)?

З 1 травня 2016 року запроваджено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування ЖКП для надання житлових субсидій та пільг, які наведені в таблиці:

ПослугаНорма з 1 жовтня 2014Норма з 1 травня 2016
Норма  житла
субсидії13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’юне змінюється
Споживання природного газу
на опалення7 м3 на 1 м2 площі* коригуючий коефіцієнт

(в опалювальний період)

5,5 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)
на газову плиту9 м3 на особу7,1 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач18 м3 на особу14 м3 на особу
Водопостачання
постачання холодної води 4,0 м3 на особу

(за відсутності централізованого постачання гарячої води)

Споживання електричної енергії
на опалення28 кВт.год на 1 м2 площі

(в опалювальний період)

 

65 кВт.год на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами75 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 15 кВт.год на іншого члена сім’ї120 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача)

90 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (не більше 210 кВт)

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами100 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 25 кВт.год на іншого члена сім’ї150 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї
У селах і селищах міського типу для громадян, яким, відповідно до законодавства, держава забезпечує безоплатне освітлення житла, – 30 кВт/г на місяць на одну особу.
Вивезення побутових відходів
вивезення побутових відходіввстановлюються органами місцевого самоврядування

0,163 м3 та 0,244 м3 на особу

0,4167 м3 на особу

Коригуючий коефіцієнт: для розрахунку витрат електроенергії, природного газу на опалення: для 1-2-поверхових будівель – 0,787; для будівель на 3 і більше поверхів – 0,459.

Коригуючий коефіцієнт для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення:для 1-4-поверхових будівель – 0,459; для будівель на 5 і більше поверхів – 0,309

Як призначається субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  в 2016 році?

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Розпорядженням Одеської облдержадміністрації від 6.05.2016 р. № 268/А-2016 затверджені натуральні норми забезпечення населення області твердим паливом та скрапленим газом у 2016 році, а саме: скраплений газ, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку на домогосподарство на рік: 1-2 особи – 2 балони, 3-4 особи – 3 балони, 5 і більше осіб – 4 балони; вартість одного балону становить 200,00 грн; тверде паливо для надання житлових субсидій з розрахунку на домогосподарство на рік – 2 тонни, вартість 1 тонни становить 2000,00 грн.

Для оформлення зазначеного виду субсидії необхідно звертатися до уповноважених осіб сільських і селищних рад, які подадуть документи до управління.

В яких випадках потрібно звертатися в управління соціального захисту населення для перерахунку субсидії?

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління соціального захисту населення у випадках, якщо відбулася зміна в складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівля товарів або оплату послуг, що перевищує 50 тис. грн.

Чи потрібно при повторному зверненні подавати документи на розгляд комісії?

У разі відсутності змін розрахунок субсидії на наступний період здійснюється управлінням  соціального захисту населення без повторного прийняття рішення.

Чи будуть надаватися пільги при одержанні субсидії?

З 1 травня 2016 року призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

За який період беруться доходи при наданні житлової субсидії?

Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.

Які особливості при нарахуванні субсидії для непрацюючих осіб?

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і проживають разом з батьками чи іншими членами родини; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Які особливості при нарахуванні субсидії для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку?

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку другої групи, — трьох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку третьої групи, — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Чи відбулися зміни при поданні документів для призначення субсидії в електронному вигляді?

Так, відбулися. Зокрема, заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем з використанням електронного цифрового підпису. У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Лариса Знахарук,

керівник управління соціального захисту населення РДА.

Залиште свій коментар