За межами с. Старостине піротехніки ДСНС вилучили 180 боєприпасів

За межами с. Старостине піротехніки ДСНС вилучили 180 боєприпасів, часів Другої світової війни, які виявили місцеві мешканці

На території Роздільнянського району місцеві мешканці продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети, часів Другої світової війни. Так, 10 жовтня 2018 року о 15:00 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Старостине (територія належить Старостинській сільській раді) місцеві мешканці виявили заржавілі небезпечні предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на артилерійські снаряди, часів Другої світової війни.

До приїзду на місце виклику саперів було організовано охорону місця небезпечної знахідки, співробітниками Роздільнянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області.

На місце виклику було направлено піротехнічну групу аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області.

 

Рятувальники  ретельно обстежили усю прилеглу територію. Загалом, піротехніками було акуратно вилучено з грунту – 180 одниниць вибухонебезпечних предметів, німецького виробництва,  часів Другої світової війни. Зокрема, 156 – артилерійських снарядів різного калібру,    7 – мінометних мін,  13 – німецьких протитанкових гранатометів «фаустпатронів» та 4 – інших вибухонебезпечних предмети.

Сапери вилучили з грунту усі боєприпаси, а далі спецтранспортом безпечно транспортували «подарунки війни» на територію заздалегідь визначеного полігону, де їх знешкодили. Для проведення піротехнічних робіт залучалися 7 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області.

З початку 2018 року це вже 10-й випадок виявлення мешканцями на території Роздільнянського району вибухонебезпечних предметів, часів Другої світової війни. Нещодавно, 27 вересня 2018 року, в обід за межами с. Вакулівка (територія належить Виноградарській сільській раді) місцевий мешканець виявив 50 кг авіабомбу, часів Другої світової війни. На місце виклику було направлено піротехнічну групу ГУ ДСНС України в Одеській області, яка вилучила та знешкодила смертельно небезпечну знахідку у спеціально відведеному місці.

Загалом, від початку 2018 року на території Роздільнянського району було виявлено 190 одиниць боєприпасів часів минулої війни.

Як свідчить статистика виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, на території Одеської області, небезпечні  знахідки часів минулих війн доволі часто трапляються навесні, влітку та восени. У ці періоди року інтенсивно ведуться роботи на землі: люди пораються на городах, аграрії орють, засівають та збирають на полях врожай, розгортаються будівельні роботи та інше. І тут треба бути особливо уважним, адже земля щоразу відторгує смертоносний метал, який пролежав понад 70 років.

Головну небезпеку в таких «скарбах» несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть в собі основну небезпеку. Зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів. Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому, якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно! Приміром, від вибуху німецького артилерійського осколово-фугасного снаряду, калібру 105 мм, радіус розльоту осколків сягає 600-800 метрів.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил: не розбирати і не піднімати знайдені підозрілі небезпечні предмети, відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет, нікого не допускати до цього місця, повідомити підрозділ ДСНС, поліцію, представників органів місцевої влади, організувавши біля нього постійне чергування до їх прибуття.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре застерігають громадян! У разі виявлення підозрілого предмету у жодному разі, не намагайтеся самостійно визначити його належність та походження, а негайно зателефонуйте «101» у підрозділ ДСНС України та «102» у поліцію. Не допустіть, щоб Ваша цікавість та легковажність призвели до трагедії. Будьте обережні, бережіть себе!

Сергій ШМОРГАЛ, Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Залиште свій коментар