Роздільнянські правоохоронці роз’яснюють антиалкогольне законодавство

Роздільнянські правоохоронці проводять роз’яснювальну роботу серед учнівської молоді щодо норм антиалкогольного законодавства.

В неформальній обстановці пройшла чергова зустріч інспектора ювенальної превенції Роздільнянського відділу поліції з учнями Лиманського аграрного ліцею, на якій обговорювалось питання щодо відповідальності, передбаченої статтею 178 (розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв з заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зустріч пройшла у формі діалогу. На початку поліцейський ознайомив дітей зі змістом статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також санкціями, які вона передбачає та про те, що відповідальність настає з 16 років. Було наголошено, що перелік заборонених місць для вживання алкогольних напоїв чітко вказаний у статті. Підліткам було роз’яснено визначення терміну «громадське місце», а далі діти, за допомогою інспектора ювенальної превенції Дмитренка Олексія, визначили перелік таких місць. Їм було цікаво дізнатися, що під’їзди, підземні переходи та стадіони – це теж громадські місця.

Поліцейський акцентував увагу на тому, що «розпивання» алкогольних напоїв це не тільки сам факт вживання алкоголю, а й дії, які передують йому (наприклад, розливання напою у стаканчики), крім того досягнення стану алкогольного сп’яніння не є обов’язковим, для фіксування правопорушення, оскільки дана стаття передбачає сам факт розпивання алкоголю в місцях спеціально не встановлених для цих цілей.

Наступний крок, це визначення поняття «алкогольні та слабоалкогольні напої». Правоохоронець роз’яснив, що енергетичні напої з вмістом етилового спирту від 1.2 % до 8.5 % уже відносяться до слабоалкогольних напоїв, вживання яких теж заборонено.

Щоб більш наглядно пояснити значення висловлюванню «поява в нетверезому вигляді, що ображає людську гідність» правоохоронець запропонував дітям самім навести приклади поведінки нетверезої людини і як це може виражатися в зовнішньому вигляді, в поведінці, в висловлюваннях.

І наостанок, поліцейським було ще раз наголошено, якщо неповнолітніми віком від 14 до 16 років було скоєно правопорушення, передбачене адміністративним кодексом України, то правоохоронці складають адміністративний протокол на батьків за ч. 3 ст. 184(невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) КУпАП. Після чого батьків підлітка-правопорушника чекає суд, який розглядає протокол і виносить рішення про покарання. Санкція вказаної статті передбачає стягнення штрафу з батьків або осіб що їх замінюють від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залиште свій коментар