Іменем Закону

8 жовтня в Україні відзначали День юриста. Сьогодні ця професія вкрай затребувана. Саме на юридичну спільноту держава і суспільство покладають надії в плані утвердження і підтримки принципу верховенства права, забезпечення гарантій правового захисту всіх верств населення, вдосконалення законодавства країни і підвищення правової культури в цілому. Аби дізнатися про проблеми, з якими мають справу роздільнянські юристи та їхні клієнти, ми звернулися до адвоката Руслана МАГЕРИ. Адже кожна людина може опинитися у складній життєвій ситуації, яка потребує юридичної допомоги, консультації.

– Розкажіть, будь ласка, які юридичні послуги Ви пропонуєте?

На даний час я пропоную послуги в сфері цивільного, кримінального права та процесу, а саме: надаю консультації, складаю процесуальні документи та приймаю участь у судових процесах. Ці послуги пов’язані з питаннями оформлення спадщини, розв’язання спорів між подружжям щодо поділу майна, встановлення місця проживання дітей, стягнення аліментів, захисту інтересів людини в спорах з банківськими установами, спорах між юридичними особами тощо, а також захисту інтересів особи в кримінальних провадженнях.

– Якщо у людини є проблема, що потребує фахової юридичної допомоги, що найперше вона повинна робити, куди звертатися задля її позитивного розв’язання?

Коли людина зіткнулась з ситуацією, в якій вона не може самостійно вирішити юридичне питання по суті, то, вважаю, що ця людина в найкоротший строк повинна зв’язатися з кваліфікованим спеціалістом у галузі права (адвокатом), який оперативно може дати пораду чи консультацію щодо ситуації, яка склалася. Після чого разом з юристом скласти поетапний план дій щодо розв’язання виниклої проблеми для досягнення позитивного результату.

– З якими проблемами громадяни звертаються найчастіше?

В основному, питання виникають при оформленні спадщини, у спорах щодо права власності між подружжям, у спорах батьків щодо сплати аліментів на утримання дитини та місця проживання дитини, у спорах з банківськими установами, у спорах між юридичними особами щодо невиконання договірних зобов’язань тощо, а також коли людина є учасником кримінального провадження (свідок, потерпілий, підозрюваний). З зазначених питань громадяни постійно звертаються навіть для отримання повної юридичної консультації для визначення своїх прав та обов’язків в тій чи іншій життєвій ситуації.

– Скільки на сьогодні коштують послуги юриста?

Зазначене питання обговорюється з клієнтом по конкретній справі, залежно від складності справи, терміну участі юриста в процесі, адже без його професійних знань та досвіду клієнт не зможе повноцінно захистити свої права.

– Як правове поле в Україні впливає на результати Вашої роботи, адже часто доводиться чути про недосконалість законів, необхідність їхнього доопрацювання…

При здійсненні юридичної діяльності дійсно стикаєшся з ситуаціями, коли для вирішення питання (проблеми), з яким звернулась людина, необхідно проаналізувати діюче законодавство України, проаналізувати судову практику, адже буває, що в аналогічних ситуаціях з посиланням на одні і ті ж норми закону приймаються різні рішення, і тільки правова позиція Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ або Верховного Суду України є аргументом для доведення, що та чи інша норма закону повинна враховуватися саме так, а не по іншому.

– Які складнощі трапляються в роботі, зокрема, з іншими правоохоронними структурами, судами?

Особисто у мене труднощів у роботі, в тому числі з правоохоронними структурами, немає, адже я свого часу також був правоохоронцем, розслідував кримінальні справи різного ступеню важкості і тому не з підручників знаю, як працюють ці структури. Тим більш, знаючи про великий обсяг роботи в державних та правоохоронних органах і в судах на даний час, необхідно також ставитися до деяких ситуацій, які виникають у роботі, з порозумінням.

– Скільки часу займає розгляд судової справи і чи регламентуються законом терміни?

Суд розглядає справи різних категорій, а саме: кримінальні та цивільні справи, справи про адміністративні правопорушення та справи адміністративного судочинства. В основному, в моїй практиці – це цивільні справи, по яких, відповідно до ст. 157 Цивільного процесуального кодексу України, визначено, що суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.

Що робити громадянам, якщо рішення суду на їхню користь, але не виконується?

Відповідно до частина 5 статті 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Ця конституційна норма зобов’язує сторони судового процесу виконувати судові рішення. Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу. За невиконання рішень судів чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за невиконання вимог державного виконавця та порушення вимог Закону України «Про виконавче провадження».

– Які, на Вашу думку, необхідні зміни, аби в Україні нарешті верховенство права стало нормою?

В Україні є нормальне діюче законодавство, і справа не в тому, що необхідно робити якісь зміни, а в тому, щоб закон, який приймається Верховною Радою, та внесення змін до нього спрощували життєдіяльність людей та конкретизували права та обов’язки фізичних та юридичних осіб, на які він поширюється, і не мав протиріч з іншими законами України, а також не змінювався у своїй суті через короткий проміжок часу з винесенням нового закону. З моєї практики можу зазначити, що більшість спірних питань, які виникають у нашому житті можна вирішити позасудово – порядним ставленням один до одного.

І на завершення хочу сказати одне, що порядок починається з самих нас, і саме ми повинні змінити своє відношення до закону та не порушувати його, а рішення суду сприймати, як документ обов’язковий до виконання, і виконати його так, як зазначене рішення суду винесено іменем України, громадянами якої ми всі є.

Наш кор.

Залиште свій коментар