Чорнобиль не має минулого часу

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС», що визначено Указом Президента України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року. Саме в цей день у 1986 році було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Чимало роздільнянців, ризикуючи здоров’ям, життям мужньо брали участь в ліквідації її наслідків. Чимало з них не дожили до теперішніх днів.

Тож, 14 грудня у Роздільній відбулося традиційне покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам –  «Нашим героям рятівникам», в якому взяли участь представники влади, 5-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області, установ та організацій Роздільнянщини, громадськості. Прозвучав Державний Гімн України, слово до присутніх мовив в.о. голови районної державної адміністрації Дмитро Цибенко.

Хочеться вірити, що за роки, які вже минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним має залишатися  лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити.

По завершенні наш кореспондент поспілкувався з двома учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, які брали участь у покладанні – Миколою Бабенком та Анатолієм Кулаковим. Чоловіки з сумом розповіли про складнощі, з якими мають справу зараз.

Чорнобиль не має минулого часу. Біль бентежить їхні серця. Як зазначили чоловіки, хочеться, аби ліквідаторам, їхнім проблемам приділялося більше уваги. Адже ті, хто дожили дотепер, – люди, які мають серйозні вади здоров’я, зумовлені радіацією.

По завершенні заходу, до пам’ятника продовжували підходити чорнобильці, з символічними гвоздиками, аби віддати шану ліквідаторам.

Наш кор.

dscn9723

dscn9733

Залиште свій коментар