15 лютого святкують Стрітення Господнє: історія, традиції, прикмети

Свято Стрітення Господнього традиційно відзначається православними християнами 15 лютого і присвячується принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм. Про це розповідає “УНІАН”.

15 лютого християни відзначають свято Стрітення Господнього, яке належить до дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі. У 2020 році Стрітення Господнє припадає на суботу.

Історія Стрітення Господнього

Свято присвячене принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм. За переказами, після Різдва Христового святе сімейство проживало в Віфлеємі. А на 40-го дня Йосиф і Марія вирушили в Єрусалим, щоб виконати припис закону.

За Старим Заповітом жінці, що народила хлопчика, протягом 40 днів заборонялося входити в храм. А після закінчення цього терміну сім’я повинна була принести Господу вдячну і очисну жертву – однорічне ягня і голуба. Діву Марію та Йосифа в храмі зустрів 360-літній старець Симеон Богоприємець, який отримав знак, що не помре до тих пір, поки не узріє Спасителя, обіцяного пророцтвом Ісаї. Взявши в руки немовля, Симеон заявив, що це Син Божий і нарік його Месією. Свято знаменує собою сполучну ланку між Старим і Новим завітами. А заодно – зустріч людства з Христом.

Свято Стрітення відзначають православні, католики і лютерани, але в різні дати.

Традиції на Стрітення Господнє

В цей день в храмі проводиться святкове богослужіння, яке включає освячення церковних свічок. Наші предки вірили, що стрітенські свічки допомагають захистити будинок від пожеж і блискавок. В будинку запалювали стрітенську свічку, коли за вікном вирувала негода. Також запалювати Стрітенську свічку дозволяється: Коли в світі відбуваються страшні природні катастрофи; Коли поруч почалася пожежа; Коли породілля під час пологів не може звільнитися від тягаря; Коли людина відходить в інший світ. На Стрітення освячують воду. Вважається, що вона має цілющі властивості. Стрітенською водою вмиваються, п’ють, якщо відчувають біль, також нею можна натерти хворе місце. Рятує стрітенська вода і від «пристріту». Стрітенською водою поять домашніх тварин і худобу, щоб вони не хворіли. Молодь на Стрітення традиційно влаштовувала гуляння.

Прикмети на Стрітення

У народі кажуть, що на Стрітення зустрічається зима і весна. Зима відправляється туди, де була весна, а весна – туди, де була зима. По дорозі вони зустрічаються і сперечаються між собою. Хто перемагає в суперечці, то ще залишиться на цих землях господарювати. За повір’ям, якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро прийде тепло. Якщо ввечері похолодає, то зима на деякий час затримається. Тиха погода в цей день віщує хороший врожай поля і роїння бджіл. На Стрітення тепло і сонячно – чекайте теплу весну. Якщо на Стрітення падає сніг – весна буде пізньою і холодною. На Стрітення капає вода з даху – зима ще довго протримається. Під стріхами бурульки – до хорошого урожаю кукурудзи. Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев. Якщо на деревах лежить іній – вродять добре гречка і картопля.
Джерело: УНІАН

 

Залиште свій коментар