У м. Роздільна рятувальники разом з поліцією провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо запобігання пожеж у природних екосистемах
На території Роздільнянського району продовжують спалахувати пожежі сухостою в природних екосистемах. Так, 14 та 19 березня 2019 року роздільнянські рятувальники ліквідували у м. Роздільна 2 пожежі сухої трави та очерету на загальній площі – 700 м².
Основна причина таких загорань – необережне поводження людей з вогнем. Особливо, небезпечні злісні наміри стихійних паліїв, які навмисно спалюють сухе листя, траву, чагарники та очерет, завдаючи шкоди здоров’ю людей та навколишньому середовищу. Загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає.
Так, 14 березня 2019 року о 16:41 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ) м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у районному центрі на вул. 1-го Травня на ставку палає очерет. Територія належить Роздільнянській міській раді.
На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. 27 хвилин знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу на площі 500 м².
А 19 березня 2019 року о 14:40 до пожежно-рятвульної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у районному центрі на вулиці Володимира Масойлова горить суха трава.
Через 3 хвилин на місце виклику прибуло пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через 24 хвилин пожежні ліквідували загорання на площі 200 м².
З метою запобігання пожеж у природних екосистемах району – співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з територіальними підрозділами району продовжують проводити інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення та проводити особисті зустрічі у житловому секторі з роздільчанами щодо дотримання правил пожежної безпеки під час весняно-літнього пожежо-небезпечного періоду
Так, 20 березня 2019 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з дільничими офіцерами поліції Роздільнянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області провели у м. Роздільна на вулицях – 1-го Травня, Ленінградській та Джерельній провели інформаційно-просвітницьку роботу з населенням, спрямовану на недопущення виникнення пожеж.
Під час рейду, співробітники ДСНС та поліції нагадали місцевому населенню (дорослим та дітям) – правила пожежної безпеки у житловому секторі, а також застерегли та попередили пересічних роздільчан про негативні наслідки від навмисного або стихійного спалювання сухостою та попередили громадян про адміністративну та кримінальну відповідальність за навмисне спалювання сухої рослинності.
Особливо, співробітники ДСНС України акцентували увагу людей, на основних причинах виникнення пожеж, що сталися навесні у природних екосистемах Роздільнянського району та до яких негативних наслідків призводить легковажність та нехтування людьми елементарних правил пожежної безпеки. Також, рятувальники розповіли мешканцям про алгоритм дій людей, які опинилася в осередку пожежі сухої трави, чагарників або у лісі.
Наостанок, роздільнянські рятувальники провели з місцевим населенням протипожежний інструктаж та роздали їм листівки і пам’ятки з нагадуванням про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та недопущення спалювання сухої трави.
Мешканці м. Роздільна з порозумінням поставилися до сьогоднішнього профілактичного заходу співробітників ДСНС України і вважають, що такі профілактичні заходи з населенням потрібно проводити і роз’яснювати людям правила пожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період.
Тож, роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде відсутність пожеж сухостою у житловому секторі та природних екосистемах району.
Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають мешканців Роздільнянського району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки в природних екосистемах:
Шановні громадяни!
Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь в природних екосистемах! Загасити займання сухої трави на самому початку легко – необхідно, вилити відро води або присипати вогонь землею. Телефон Державної служби України з надзвичайних ситуацій – «101».
Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській об