Така процедура як кремування тіла, давно стала звичним явищем у багатьох європейських країнах, у тому числі в Україні. Це один з двох основних видів поховання тіла померлого. Замість традиційних похоронів в труні, у цьому випадку проводиться спалювання тіла у спеціальному контейнері при температурі вище 500-800 градусів Цельсія. Прах після спалення переміщується до урни, яка потім віддається родичам небіжчика.
У чому причини популярності кремації
Перш за все, процедура економічна. Її середня вартість практично у 2 рази дешевша від цін на стандартне поховання у землю. Крім цього, кремація потребує мінімум формальностей. Не знадобиться шукати місце на кладовищі та організовувати процес поховання чи транспортувати труну між містами.
Урну з прахом вдасться зберегти навіть вдома, легко перевезти в іншу країну чи згодом поховати навіть в іншому місті.
Найголовніше, що кремація є екологічною процедурою, яка дозволяє піклуватися про природу. Серед екопереваг такої маніпуляції виділяють наступні:
- відсутність забруднення грунту хімікатами та елементами з металу;
- мінімум простору на кладовищі для поховання урни з прахом;
- можливість використання екологічних урн та біорозкладних капсул.
Для проведення кремації знадобиться мінімальний пакет документів, у тому числі: свідоцтво про смерть, паспорт покійного, заява родичів. Для перевезення праху з-за кордону потрібно буде оформити спеціальні дозволи.
Чи церква в Україні не забороняє кремацію?
У православ’ї цей процес офіційно не заборонений, хоч і активно не підтримується церковними діячами. Спалення тіла дозволена, якщо на це є поважні причини. Сьогодні багато родичів померлих обирають саме цей спосіб прощання з тілом не з релігійних міркувань, а скоріше з практичних.
Таку послугу пропонує крематорій в Чернівцях, а також подібні заклади Одеси, Харкова, Дніпра та Києва.
Чому варто замовити кремацію тіла померлого
Як зазначалося вище, процедура потребує мінімальних фінансових витрат, у тому числі на догляд за могилою й на землю. Прах вдасться зберегти в домашніх умовах, а згодом розвіяти в особливому місці.
Жодного негативного впливу на довкілля. Процедуру вдасться організувати для померлого родича, навіть якщо його смерть настала за кордоном.
Оптимальне рішення у випадках:
- коли у родичів померлого немає для нього ділянки на кладовищі;
- якщо небіжчик за життя виразив волю бути спаленим після смерті;
- коли потрібно обійтися без зайвих ритуалів.
- коли у родичів померлого не має змоги систематично доглядати за його могилою.
Загалом кремація є гідним та сучасним способом прощання з людиною, яка відійшла до потойбічного світу.