Пасхальний обмін полоненими: в Україну повернули 277 військових, зокрема жінку, яка була в полоні три роки.
У суботу, 19 квітня, Україна та Росія провели очікуваний обмін полоненими.
Про це першими повідомили російські видання РІА Новини, а згодом підтвердило Міноборони РФ,
Там заявили, що Росія повернула 246 військових та передала Україні 246 військовополонених ЗСУ.
Згодом обмін підтвердив Володимир Зеленський: “Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону.”
246 військових повернули у межах обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном, уточнили у Координаційному штабі з питань поводження військовополонених.

Нинішній обмін є четвертим у цьому році та 63-м від початку повномасштабного вторгнення
“Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження. Своїх рідних побачить сьогодні жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в неволі з травня 2022 року”, – написали у Коордштабі.
Серед повернених мати і син Маргарита і Руслан Виноград, які не бачилися понад три роки після виходу з “Азовсталі” у Маріуполі. Руслану зараз 22 роки. Він писав листи мамі, думаючи, що вона вже звільнена з полону.

Сьогодні повернуті військовополонені отримали пакуночки, які зробила мама військового, якого вдалося повернути з російського полону.
77 воїнів, які повернулися в Україну, були з МВС, повідомив очільник Ігор Клименко: 73 гвардійці та 4 прикордонники. Більшість із них перебувала в полоні майже 3 роки.

Тільки цього року з російської неволі вдалося повернути додому 596 українців в рамках обмінів та 53 захисники визволені поза обмінами
Російські ЗМІ повідомляли, що РФ передала 31 пораненого ЗСУ – “як жест доброї волі” – в обмін 15 поранених російських військових.

Посередником в обміні вже традиційно стали Об’єднані Арабські Емірати.
Зеленський зазначив, що серед військових є воїни Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину.

Військові, що повернулися з полону, виглядають втомлено, але щасливо
Загалом від початку повномасштабної війни вдалося повернути додому з російської неволі вже 4552 людини – воїнів та цивільних, повідомив президент.

Посередником в обміні вже традиційно стали Об’єднані Арабські Емірати.
Як повідомляють у Координаційному штабі, всі звільнені пройдуть медичний огляд, отримають лікування, а також отримають грошові виплати за час перебування в полоні й одноразову матеріальну допомогу.

За тату, на яке вказує військовий, російські військові, за свідченнями, поводяться більш суворо
Розмови про можливий обмін почалися ще в п’ятницю, 18 квітня. Агенція Reuters з посиланням на свої джерела повідомила, що близько 500 російських та українських полонених, а також 46 поранених солдатів обміняють найближчим часом.
Попередній великий обмін
Попередній великий обмін полоненими відбувся місяць тому – 19 березня.
Тоді повернулися додому 175 український військових в обмін на 175 росіян. Також Росія передала 22 тяжко поранених – нібито “як жест доброї волі”.

У 2025 році обміни мали місце в березні і лютому. Також великий обмін був перед новим роком
“Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини”, – прокоментував тоді президент Зеленський.
Тоді повернулися військові Збройних сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби, які захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на “Азовсталі”, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині.
Зеленський також наголосив на ролі ОАЕ в проведенні обміну.
Про план обміну стало відомо після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським лідером Володимиром Путіним, яка відбулася напередодні.