23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору

 

ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ

Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства.

За наказом влади спеціальні продзагони вилучали в людей усі запаси збіжжя та харчів. На господарства накладалися натуральні штрафи. Села, які не виконували нереальні плани хлібозаготівлі, заносили на «чорні дошки», що означало повну блокаду населеного пункту і приречення на голодну смерть. Виїзд з України також був закритий.

Пік смертності припав на весну 1933 року. Щодоби від голоду помирали тисячі українських селян. При цьому сталінський режим заперечував Голодомор і відмовлявся від допомоги міжнародних організацій.

Точну кількість жертв Голодомору встановити неможливо. Радянська влада не збирала інформацію про загиблих і всіляко приховувала трагедію. Дослідники називають числа від 3,5 до 10 мільйонів.

З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору в Роздільній відбувся мітинг-реквієм «Збережи пам’ять». У фоє Роздільнянського палац культури присутнім продемонстрували відеоролик зі спогадами свідків тих жахливих подій. Потім колона роздільнянців з лампадками рушила до меморіальної плити жертвам Голодоморів, куди представники влади та громадськості поклали символічні букети з колосків.  

І сьогоднішня війна знову супроводжується геноцидними практиками проти українців. росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів – знищити українську ідентичність і націю. Страшні події сьогодення показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв. Вічна пам’ять невинно убієнним жертвам Голодомору – геноциду українського народу.

Залиште свій коментар