БАГАТОМІСЯЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВАКУУМ

переживають родини зниклих безвісти та військовополонених

Редакція газети «Вперед» продовжує публікувати розповіді родин зниклих безвісти та військовополонених, які вражають до глибини душі, адже сповнені надією на зустріч з рідними та просякнуті болем за своїх дорогих людей.

Крістіна МІХОВА, дочка морського піхотинця, військовополоненого Євгена ГОЛТВИ:

Мій батько, військовослужбовець 36-ї бригади морської піхоти, майор, на початку війни знаходився в Маріуполі. У полон по­трапив 12 квітня 2022 року. Знаю, що він останнім ви­ходив із Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. Тоді він чудом вижив і потрапив у полон. Напередодні зателефону­вав і сказав, що все у нього добре, що він нас любить, і попросив берегти себе. На той час він вже знав, що вони збираються виходити із заводу.

Потім зв’язок із ним пе­рервався. Ми думали, що він з хлопцями перейшов до «Азовсталі». Певний час ми чекали, а потім почали телефонувати у всі можливі інстанції, але ніхто нічого не знав. Згодом мені вдалося знайти номер командуван­ня морської піхоти України, де сказали, що він дійсно знаходиться в полоні. Потім у грудні ми побачили його по відео, тоді він перебував в оленівці. Їх знімали у їдальні під час приїзду туди омбуд­смена, який спілкувався з військовополоненими. Навіть отримали від бать­ка відеозвернення, яке їм дозволили записати. Ми, звісно, були шоковані його зовнішнім виглядом. Дуже велика різниця. Якби я побачила його зараз, то не впевнена, чи одразу впізнала б. Знаю, що він на той момент хворів, йому на­давали медичну допомогу, на той час була можливість лікуватися. Зараз не знаю, як він.

Лише відомо, що зна­ходиться у володимирській області, ковровський район сел. пакіне, у виправній колонії № 7. Ми туди пи­сали листи. Ті, хто був обмінений, підтвердили, що він там знаходиться. Батько теж нам на­писав листа, якого отримали в 2022 році. Зараз, начеб­то, знову відправив листа, але ми ще не отримали його. Нещодавно ми спілкувались з чоловіком з остан­нього обміну, він сидів з батьком в одній камері. Він пообіцяв нам за­телефонувати, сказав, що є для нас звістка. З нетерпінням чекаємо від нього дзвінка. Але поки що не телефонує, можливо проходить реабілітацію.

У мого батька є мама, їй 80 років, вона його дуже чекає. Можна сказати, що вона перестала жити з того моменту, кожен день чекає на листа від сина, дивиться кожні новини, переглядає кожні списки на обмін. Для неї все це дуже важко.

16 жовтня батькові ви­повнилося 59 років. Вже два з половиною роки ми живе­мо без нього. Сподіваємось, що невдовзі побачимось з ним.

Я уявляю як їм, нашим хлопцям, там важко, адже вони там нічого не зна­ють, бо повністю відрізані від зовнішнього світу, не мають ніякої інформації, вони залишились у тому 2022 році. Ми тут хоч якось відволікаємось, але все одно не було жодного дня, щоб ми не згадували його, завжди думаємо і переживаємо за нього.

Недавно в мене наро­дилася ще одна дитина. Батько знає, що в мене є хлопчик 10 років, а другою дитиною я завагітніла, коли тато вже був у полоні. Мидитину назвали на його честь Євгеном. Сподіваюсь, що він невдовзі приїде і по­бачить свого другого онука. Мені важко уявити, як все це відбуватиметься, всі ці емоції.

Батько все життя при­святив військовій службі. Одразу після школи він вступив до танкового учили­ща, потім служив у танкових військах. У 36 років пішов на пенсію, але потім знову повернувся в армію, бо це його справа, він без цього не може. Спочатку служив у танкових військах, потім перейшов у морську піхоту, де й застала його війна. Спочатку проходив служ­бу в Миколаєві, декілька разів був у Маріуполі. Нам ніколи нічого розповідав, лише говорив, що у нього відрядження. Та коли по­вертався звідти, я бачила, як він змінювався. Останній раз, коли він туди поїхав, вже, мабуть, відчував, що невідомо, коли звідти по­вернеться. Навіть не так, як зазвичай, з усіма про­щався. І це ж саме відчувала і його мама, коли диви­лася йому вслід. Але про це вона мені розповіла лише нещодавно, а до цьо­го часу мовчала. Ми всі сподіваємось, що невдовзі з ним зустрінемось, ми всі живемо цією надією…

 

Лариса ЗАБЛУДНЯК

Залиште свій коментар