Місячний посівний календар підкаже, чим і коли зайнятися на городі в останній місяць літа.
Серпень – не дуже зайнятий, але відповідальний для дачників місяць. Основною роботою наприкінці літа стає збір врожаю. Після цього ділянку перекопують, а рослини обрізають. Запасливі господарі збирають цибулини і насіння, щоб посіяти їх наступного року. Наприкінці серпня починається підготовка до заморозків – укриття рослин і посів озимих.
Місячний посівний календар на серпень 2024 року підкаже, чим і коли саме зайнятися на городі. Місяць серйозно впливає на здоров’я рослин. Не всі дні місячного циклу є однаково вдалими для роботи на ділянці.
Місячний посівний календар на серпень 2024 року Україна
1-2 серпня – хороші дні для кореневого і позакореневого підживлення, лікування захворювань рослин, посіву зелені та скоростиглих культур. Можна пересаджувати квіти і молоді дерева.
3-6 серпня – дні молодика. Працювати з рослинами не рекомендується. Можна перекопувати ґрунт, полоти бур’яни, підготувати субстрат і компост, зайнятися прибиранням на ділянці. Дозволено білити дерева.
7-10 серпня – збір урожаю, обприскування від шкідників. Хороші дні для видалення хворих, сухих і відцвілих пагонів, стрижки кущів і живоплоту, щеплень – усі нанесені рани швидко загояться. Можна посадити озимі культури і посіяти сидерати.
11-12 серпня – рекомендується зібрати врожай для тривалого зберігання в погребі – плоди надовго збережуться свіжими. Видалення бур’янів, внесення компосту і гною на ділянці, пересадка багаторічників. Не рекомендується поливати рослини.
13-16 серпня – місячний посівний календар рекомендує ці дні для посіву зелені, прянощів, листового салату. Можна перекопати ґрунт і підготувати ями для висадки дерев. Збір урожаю пасльонових культур. Не рекомендується пересаджувати молоді рослини.
17-19 серпня – дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами, оскільки вони стають вразливими.
20-22 серпня – можна підгодовувати, рясно поливати, лікувати рослини, збирати врожай, видаляти зайві пагони, обрізати відцвілі квіти. Вдалі дні для посіву озимих культур у відкритому ґрунті та овочів у теплиці. Не варто застосовувати отрутохімікати.
23-24 серпня – збирати врожай сьогодні варто тільки для консервації або швидкого з’їдання. Плоди не будуть довго зберігатися. Не варто нічого сіяти, а також збирати насіння і цибулини. Вдало пройдуть щеплення, прищіпки, укорінення живців.
25-29 серпня – можна саджати будь-які рослини у відкритому ґрунті й теплиці, а також багаторічні квіти. Дуже вдалою виявиться боротьба з бур’янами, шкідниками і хворобами. Не рекомендується вносити добрива і рясно поливати грядки.
30-31 серпня – збір врожаю, обрізка винограду і малини, побілка дерев. Можна збирати цибулини і насіння для майбутніх посівів. Хороші дні для збору букета – зрізані квіти довго залишаться свіжими. Рекомендується зайнятися підготовкою до осені – накрити рослини від морозів, прибрати сміття і замульчувати грядки.