Професійне свято День залізничника України було засновано в липні 1993 року указом президента Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту України. З цього часу воно відзначалося в першу неділю серпня. Але в грудні 2002 року указом президента Леоніда Кучми святкування було перенесено на 4 листопада – і ця дата була обрана невипадково.
День залізничника в Україні – історія свята
4 листопада 1861 року до Львова через Перемишль прибув перший поїзд міжнародного сполучення “Ярослав” із Відня. На той час Львів перебував на території Австро-Угорщини, але історично він є українським містом. Тому саме цей день і вважається початком сучасної історії залізниць в Україні. Хоча багато залізничників і зараз за звичкою відзначають своє професійне свято в першу неділю серпня.
В Україні сьогодні – понад 30 тис. км залізничних колій, близько 300 тис. осіб працює на залізниці. Це і машиністи, і зв’язківці, і енергетики, провідники та диспетчери, чергові на станціях і багато інших спеціалістів – усі вони забезпечують комфорт і безпеку пасажирів та вантажів.
У воєнний час працівники залізниці виконують надзвичайно важливу та складну роботу – від початку війни “Укрзалізниця” евакуювала на захід України та за кордон кілька мільйонів українців. Завдяки злагодженій роботі Україну змогли відвідати світові знаменитості та політики. Залізничникам доводилося працювати тижнями без вихідних, а багатьом – цілодобово на ногах. Деякі з них загинули на роботі через ворожі обстріли залізничних станцій.
Вітаємо вас, шановні залізничники! Сьогодні не найкращі часи для залізничної дороги України, але попри всі складнощі бажаємо вам оптимізму та радості! Нехай потяг підхопить вас у свято і доставить на станцію “Щастя” живими та здоровими! Хай у вас буде підтримка рідних, піднесений настрій та завжди зелене світло семафора.
Джерело: УНН