Продовжуємо цикл публікацій під рубрикою: «Світло у темряві: як дешево освітити приміщення і не тільки». У попередніх матеріалах ми надали покрокові майстер-класи з виготовлення «окопної», «вічної» та “тернопільської” свічок від волонтерки, вчительки праці Роздільнянського ліцею №1 Олени Сівак та місцевого майстра Володимира Здіховського. На цей раз пропонуємо вашій увазі покроковий майстер-клас з виготовлення пристрою альтернативного живлення за допомогою акумулятора та безперебійника для ПК за рекомендаціями роздільнянця Руслана Буковського.
Пристрій з акумулятора та безперебійника для ПК
Не менш важливим у результаті екстрених відключень постало питання безперебійної роботи системи опалення у приватних будинках, адже більшість твердо-паливних або газових котлів мають насоси для прокачування води по системі. Актуальною є й необхідність зарядки гаджетів, адже не завжди може виручити павербанк. Крім того, зазвичай під час вимкнення світла у деяких мобільних операторів є проблеми зі зв’язком, через що відсутній й інтернет. А сучасна людина вже настільки звикла до отримання оперативної інформації, що тимчасова ізоляція від зовнішнього світу стає нестерпною. Як варіант виходу із ситуації, пропонуємо вашій увазі таку комбінацію приладів для можливого зарядження гаджетів, увімкнення роутеру Wi-Fi, роботи насосів для опалення, про що нам повідав роздільнянець Руслан Буковський.
Нам знадобляться:
- автомобільний акумулятор;
- джерело безперебійного живлення (ДБЖ для комп’ютера);
- два затискачі – «крокодили»;
- зарядний пристрій;
- подовжувач (за необхідністю).
Процес створення:
- Розбираємо безперебійник. Знімаємо старий дріт, який підключався до штатного акумулятора. Вилучаємо акумулятор і замість нього під’єднуємо дроти перетином 2,5 квадрата із затискачами-«крокодилами». Не забудьте встановити або запам’ятати, де «+» і «-». Дріт виводимо через спеціально пропилений отвір у лицьовій панелі.
- Вже під’єднані дроти підключаємо до автомобільного акумулятора, дотримуючись полярності («+» до «+», «-» до «-» ).
- Вмикаємо ДБЖ, приєднуємо до нього подовжувач та пристрої для освітлення приміщення, або зарядки гаджетів, або роботи роутера, насосів тощо.
Пристрій готовий.
Звісно ж, залежно від того, скільки та які пристрої ви плануєте під’єднати до нього, залежить тривалість роботи даного пристрою. А ще – наскільки потужний та вживаний автомобільний акумулятор. В середньому (за умови незначного навантаження) режим роботи пристрою складає близько п’яти годин. У разі відсутності у господарстві акумулятора доведеться вкласти кошти в середньому від 3 до 5 тисяч гривень, ДБЖ – 2-10 тис. грн. Крім того, лише за допомогою ДБЖ для ПК з наявним працюючим штатним акумулятором можна напряму підключати до нього роутер або зарядний пристрій для телефонів.
РИЗИКИ ТА ПЕРЕСТОРОГИ (поради експерта)
Експерт – Богдан МАЗУРКЕВИЧ, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області.
- Не залишайте надовго акумулятори в кімнаті, адже вони виділяють водень, який в поєднанні з киснем та іскрою може спричинити вибух.
- Також при механічному пошкодженні акумулятора він може виділяти електроліт, який є дуже небезпечним для людини при вдиханні, а також у разі дотику.
- Крім того, акумулятор не придатний для того, щоб приєднувати його до більшості побутової техніки, адже він не виділяє відповідний струм, що може призвести до пошкодження техніки та спричинити її загоряння.
Матеріал підготувала Наталія БУКОВСЬКА
Даний матеріал створено за підтримки проєкту «Накипіло. Освіта» та DW Akademie в Україні.