Повномасштабне вторгнення військ рф в Україну змінило життя кожного українця. 24 лютого всі прокинулися у новій реальності, до якої й досі важко звикнути. На захист країни з перших днів добровольцем став 23-річний Степан Вологов, який вже пів року служить у теробороні та виконує поставлені завдання. Нещодавно за участь у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, внесок у розвиток молодіжної політики в Роздільнянській МТГ, активну патріотичну громадянську позицію та з нагоди Дня молоді його відзначили подякою міської ради. Адже активну життєву позицію Степан Вологов мав і до війни, поєднуючи роботу у воєнізованій охороні із навчанням дітей класичному боксу, а також очолюючи спорткомітет Молодіжної ради при Роздільнянській міській раді.
Читайте також: У Роздільній відбувся майстер-клас з фізичної підготовки та навичок класичного боксу
Самостійності та цілеспрямованості сприяло виховання, яким він завдячує батькам. Особливо матері, бо, на жаль, батько пішов з життя досить давно і Степану довелося рано подорослішати та піклуватися про матір з сестрою. Завдяки наполегливості, відповідальності та працелюбності до 23-річного віку він досяг значних успіхів на обраному шляху. Зокрема, у Роздільній організував секцію з класичного боксу для дітей від 7 років і старше. Сам тренувався в двох одеських клубах – “Брати” та “Staff”. Обидва клуби сприяли його становленню як тренера, але неабияку роль відіграв тренер зі “Staff” Саргіс Хачатрян, який підтримав у складні часи, за що Степан йому щиро вдячний.
У довоєнний час тренування з боксу проходили досить активно. Заняття відвідували близько 50 дітей з Роздільнянської громади, були результати та успіхи, плани на майбутнє.
Проте 24 лютого постали нові виклики. Про початок повномасштабної війни з росією Степан дізнався за місцем роботи у воєнізованій охороні. Всіх підняли близько четвертої – п’ятої години ранку та сказали з’явитися в штаб.
– У мене на той час ще були проблеми зі здоров’ям – зламана ключиця, однак я з однією рукою поїхав на роботу. Особливої паніки не було, проте мав легкий мандраж. Не міг у це повірити. Зараз деякі люди звикають, але і досі не хочуть вірити. На роботі нам сказали озброїтися та їхати на блокпости. Ми поїхали та кожен чекав подальших інструкцій. В соцмережах було видно всі ці жахи, що коїли окупанти – вибухи, вбивства, руйнування. Я боявся, що нас надовго затримають на роботі. Дуже хвилювався за маму з сестрою та як їх вивезти за кордон. Однак, коли прийшов зі зміни додому, все вирішилося, всі були спокійні й чітко розуміли, як діяти. Потім дізнався, що в місті формуються добровольчі батальйони та вступив до лав тероборони. Окрім того, продовжував працювати у воєнізованій охороні. Було складно поєднувати службу та роботу, тому тренування деякий час не проводив, – поділився спогадами Степан Вологов.
Після повернення з ротації він вирішив відновити тренування. У теробороні пішли назустріч, аби графік служби дозволяв проводити заняття. Під час бесіди Степан відзначив, що перед першим тренуванням хвилювався, бо багато дітей виїхали і він не знав, скільки прийде на заняття: “Був приємно здивований, коли побачив, що прийшло більше 30 вихованців. Одразу помітив, наскільки діти стали самостійними та зібраними за цей час, навіть ті, кому сім років. Зараз завжди проводжу чіткий інструктаж щодо необхідних дій у разі повітряної тривоги. В мене під час тренування й до війни була дисципліна. Кожна дитина – це індивідуальність, тому вивчав психологію, аби знаходити підхід. Це особливо важливо, бо з дітьми все слід проговорювати і вони мають розуміти, що роблять і в якій послідовності. Від цього певним чином залежить увага, концентрація тощо. У воєнний час розмовляю з ними більше”.
Наразі тренування Степан Вологов проводить зранку та ввечері у середній та старшій групах. Першу відвідує близько 23 хлопчиків та дівчаток, другу – десь 30. На 3-4 вересня запланована участь двох вихованців у командному Всеукраїнському турнірі з боксу, до чого триває активна підготовка. Як тренер, Степан Вологов вдячний батькам, які з розумінням ставляться до нагальних потреб та, за необхідності, підтримують фінансово і морально, а також побратимам з тероборони, які розуміють його бажання проводити в цей нелегкий час заняття з дітьми. До речі, серед вихованців збільшилася кількість дівчаток, які демонструють гарні результати та дуже швидко все засвоюють.
Для вдосконалення тренерських навичок Степан Вологов вступив до Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського на спеціальність “Фізичне виховання та спорт”. Тож, зичимо йому подальших успіхів у житті, а Україні – перемоги та миру, аби всі діти та дорослі мали змогу повернутися до звичного життя без повітряних тривог та ризиків для життя.
Слава Україні! Героям Слава!
Наталія БРОВАРСЬКА