Найбільше в Європі підприємство з солевидобутку “Артемсіль” зупинило свою діяльність понад місяць тому через війну, внаслідок чого Україну може очікувати дефіцит вітчизняної солі.
Про це повідомив в.о. директора державного підприємства “Артемсіль” Віктор Юрін під час інтерв’ю «Вільне радіо».
“Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП “Артемсіль” вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників немає на місці”, – зазначив Юрін.
За його словами, підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.
“Нашу вузлову станцію “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину… Якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо”, – підкреслив очільник підприємства.
Він додав, що всю готову продукцію вивезли в торговельні магазини в квітні.
“Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати (нашу сіль) імпортованою”, – зазначив Юрін.
За його словами, зупинку “Артемсолі” відчують на собі й споживачі з Угорщини, Польщі, Грузії, Молдови, Азербайджану, Румунії.
“Якби й ми зараз продавали сіль, у нинішніх умовах, ми б теж стали дорожче її продавати”, — каже він.
На думку Віктора Юріна, пластам кам’яної солі під землею нічого не загрожує.
“Загрожує лише тим об’єктам, які на поверхні. А те, що під землею, не зруйнується. Якщо, звісно, спеціально там щось не зробити. Підтоплень у нас немає. У нас немає водовідводу, це не як у вугільних шахтах”, — каже пан Віктор.
Зазначимо, російські окупанти гатять по Соледару практично щодня, здійснюють поповнення запасів та перегрупування підрозділів.
З офіційних джерел