Про цінову політику на соціально значущі товари, обороноздатність нашого району та взаємозв’язок з громадами і волонтерами – про це і не тільки говорили з головою Роздільнянської військової адміністрації Сергієм ПРИХОДЬКОМ. Наводимо головні тези відеоінтерв’ю.
– З метою забезпечення цінової стабільності у державі Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови щодо забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на період воєнного стану. Згідно зі змінами, контроль за встановленням роздрібних цін будуть здійснювати обласні військові адміністрації. Яка робота наразі проводиться у нашому районі?
– Так, дійсно, відтепер контроль за встановленням роздрібних цін буде здійснювати обласна військова адміністрація. На районні військові адміністрації покладено здійснення моніторингу цін на соціально значимі товари, а саме: борошно, макаронні вироби, хліб, крупи, м’ясо, молочну продукцію, яйця курячі, олію, цукор, овочі, низку лікарських засобів, бензин, дизельне пальне та газ скраплений для автомобілів. Для цього створено робочі групи у м. Роздільна, сел. Великомихайлівка та сел. Захарівка, до складу яких входять представники військової адміністрації, районного відділу Національної поліції, Держпродспоживслужби, спеціалісти місцевих громад та інші відповідні структури. В разі виявлення порушень чинного законодавства щодо ціноутворення на продукти та товари дані цього підприємства будуть передані до відповідних органів для вжиття заходів. Тому я хочу звернутися до наших підприємців з проханням не наражати себе на неприємність та не завищувати ціни на соціально значимі товари.
– Але ж треба враховувати той факт, що товари, які закуповують наші підприємці у оптових постачальників, вже йдуть за підвищеними цінами. То як бути у такій ситуації?
– Цим займаються відповідні органи. Завдання наших підприємців – не робити на цьому бізнес, не підвищувати ціни на 100 %, а то й більше! Якщо у оптових постачальників гречка коштує 60-65 грн, то роздрібна ціна повинна становити 70-75 грн, але аж ніяк не 100 грн. Таку ситуацію ми спостерігаємо у Роздільній. А от у Захарівці такого росту цін не відмічається. Для прикладу: картопля коштує 12-14 грн (у Роздільній – 20 грн), буряк – 15- 18 грн (у райцентрі до 40 грн) тощо.
Ще одним фактом є те, що «спритні» перекупники вдаються до того, що купляють в АТБ у великій кількості товари за помірними цінами, а потім перепродують їх за значно вищими. Від цього, в першу чергу, страждають соціально незахищені верстви населення, люди похилого віку, які просто фізично не встигають купити в АТБ ту ж цибулю по 7,50- 10 грн (бо її зранку закуповують перекупники), а мусять йти на базар чи до магазину і вже купляти її ж, але за 20-30 грн.
Наголошую, націнка повинна бути помірною! Не треба наживатися на війні. Комісія перевірятиме такі випадки та притягуватиме до відповідальності. Водночас, хочу подякувати тим суб’єктам господарювання, які не підвищили ціни на соціально значимі товари.
Також звертаюсь до мешканців Роздільнянського району. Наразі в наявності є всі необхідні продукти харчування. Тож, немає ніякої необхідності скуповувати товари у великій кількості, що може призвести до дефіциту того чи іншого товару. Крім того, кожній територіальній громаді надано доручення створити резерв продуктів харчування, засобів особистої гігієни, будівельних та паливномастильних матеріалів.
– Як прокоментуєте обороноздатність нашого району? Чи всім забезпечені наші військові?
– Наразі ситуація стабільна та контрольована. З метою якісної підготовки з обороноздатності нашого району левова частка заходів проведена, робота в цьому напрямку триває. Всі структури діють відповідно до своїх повноважень. Створений оперативний штаб працює, як злагоджений механізм. Військові, поліція, територіальна оборона забезпечені всім необхідним. Є низка поточних питань та потреб, які вирішуємо в оперативному порядку.
– Як співпрацюєте з територіальними громадами в умовах воєнного стану? Чи є порозуміння?
– Війна, на мій погляд, так усіх згуртувала, що будь-яке порушене питання з будь-якою громадою району вирішується оперативно. Є повне порозуміння з керівництвом громад. Вдячний керівництву та депутатському корпусу кожної місцевої ради, які прийняли рішення про виділення коштів на підтримку територіальної оборони, забезпечення пальним силових структур тощо.
Крім того, наповнюються логістичні склади з товарами першої необхідності. Надано доручення органам місцевого самоврядування привести до належного стану споруди для укриття громадян. На сьогоднішній день територіальні громади працюють у даному напрямку. У районі облаштовані та працюють блокпости.
– Чи підтримуєте зв’язок з волонтерами району?
– Не можу не подякувати волонтерам, які допомагають нашим Збройним силам. Особливо це було відчутно на початку воєнного часу, коли ще не було налагоджено механізм централізованого забезпечення усім необхідним. Ваша вчасна допомога – це зразок для наслідування всім, хто бажає підтримати нашу Україну в цей нелегкий час.
Взагалі то, приємно відмітити той факт, що роздільнянці сьогодні згуртовані, як ніколи, готові допомагати один одному, подати руку допомоги. Щиро вдячний вам за це. Крім того, нам допомагають наші благодійні організації та з інших країн. Нещодавно ми отримали гуманітарну допомогу з Туреччини, Італії та Польщі. Ми ж, зі свого боку, робимо все можливе та неможливе, аби забезпечити нормальну життєдіяльність та обороноздатність нашого району.
– І наостанок, що б побажали мешканцям Роздільнянського району у цей непростий час?
– Ну, в першу чергу, спокою. Спокійно сприймати цю ситуацію. Для цього всі служби працюють злагоджено та оперативно. Не потрібно створювати ажіотаж з будь-яких питань. Віримо у наші Збройні сили та нашу Україну. Перемога буде за нами! Слава Україні!
Наталія БУКОВСЬКА
Детальніше у відео.