14 жовтня храмове свято відзначали і мешканці Гаївської сільради. Цього року тут було по-особливому святково.
Зранку в місцевій церкві молебень відслужив настоятель храму ікони Божої Матері «Споручниці грішних» протоієрей отець Віталій (Захаров).
Вперше для мешканців громади в Будинку культури був організований концерт. Сільську громаду привітав голова сільради Асвар Рустамов. Асвар Тахірович вручив подарунки односельцям, яких відзначали в різних номінаціях. Серед них – сімейні пари, які цього року справляли ювілей подружнього життя, старожили, новонароджені, учасники АТО, воїни-інтернаціоналісти та інші. Художні номери показали місцеві таланти.
Після концерту на всіх бажаючих чекало святкове застілля зі смачною шурпою та іншими стравами, приготованими на відкритому вогні й не тільки. А далі були запальні танці до пізнього вечора.
Сільський голова Асвар Рустамов, директор Будинку культури Тетяна Ганган та вся гаївська громада щиро вдячні за спонсорську допомогу в проведенні свята депутату районної ради Геннадію Келлеру, підприємцям та просто небайдужим мешканцям громади Сергію Бойку, Григорію Вакулі, Вадиму Закревському, Олександру Дудніченку, Миколі Божиоглу, Ігорю Сосницькому, Володимиру Цибуху, Анатолію Погребняку. Завдяки фінансовій підтримці цих людей було придбано все необхідне для проведення свята.
Сподіваємось, що традиція святкування Дня села приживеться в Гаївці, і щороку на Покрову вся сільська родина збиратиметься разом для святкових гулянь.
Історична довідка
Виникла Гаївка в першій половині ХІХ століття. На околиці села є курган епохи пізньої бронзи (ІІ-І тис. до н.е.).
Історію виникнення села Гаївка пов’язують з іменем видатного російського полководця О.В. Суворова. Нездоланною перешкодою під одного з його військових походів стала широка і повноводна в той час річка Кучурган. Брід через неї показав селянин Гаіос (Гайос, Гаюс). В подяку за це Суворов подарував йому стільки землі, скільки він зможе обробити. Це й дало початок селу Гаївка.
Лариса КРАВЧЕНКО,
бібліотекар Гаївської сільської бібліотеки.