Свято вогню, води і дівочої вроди у Лиманському

Здавна свято Івана Купала відзначають в ніч з 6 на 7 липня, цього року – з п’ятниці на суботу.

У лиманців вже звичаєм стало святкувати Івана Купала.

На залитому сонцем березі лиману зібралась понад тисяча мешканців та гостей селища. Серед присутніх були і молодь, і літні люди, і молоді сім’ї з дітьми. Всіх їх об’єднували всіх символи цього свята. У давнину основою святкування Івана Купала було поклоніння Воді й Вогню. Головні персонажі свята – Купало та Марена – спеціальні ляльки-опудала, які уособлюють чоловіче (сонячне) та жіноче (водяне) божества. Поєднання двох стихій асоціюється з продовженням життя, яке на святі символізує купальське дерево – Купайлиця.

Словами привітання відкрила свято голова селищної ради О.С. Євтодій:

– Кажуть, що знайти квітку папоротника неможливо, адже такого не буває. Але я бажаю, щоб у ваших серцях не лише сьогодні, а і завжди, яскраво та гарно цвів папоротник щастя та любові. Нехай сьогодні здійсняться всі добрі надії. Я бажаю вам у ніч на Купали здійснення всіх чудес, нехай втілиться в життя все, про що ви так довго мріяли. Нехай вінки, які пливуть по лиману, передадуть ваші прохання та молитви всім святим, а в житті кожного настане благодать та щастя. Нехай іскринки святкового вогнища розпалять у ваших серцях любов, а дівочі пісні наповнять душу радістю. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя та довголіття.

Ольга Савівна від імені Лиманської селищної ради нагородила кубком  та грамотою Богдана Маломана, який посів перше місце у Чемпіонаті України з комбат-самозахисту та здобув право на участь у чемпіонаті світу, що проходитиме восени у м. Рим (Італія).

Найменші учасники художньої самодіяльності Лиманського БК № 1  порадували всіх запальним купальським танцем.

Чарівними  піснями, танцями порадували артисти з Роздільної та  місцеві артисти з БК № 1смт. Лиманське, які співали пісні про кохання, дівчата водили хороводи, пускали віночки на воду. Після чого розпалити купальське вогнище і продовжили святкування.

Чарівну магію вогню відчув кожен, хто був на святі. Хлопці, дівчата, молоді пари та й старші люди стрибали через вогнище, щоб очистити думки, душу від усіляких негараздів. До пізньої ночі лунали пісні над лиманом і святкова атмосфера панувала танцювальному майданчику.

Купальське багаття поступово згасало, а разом з ним і веселе та різнобарвне свято літнього сонцевороту. Та залишились незабутні враження, які житимуть в серцях всіх свідків цього прекрасного святкового дійства.

Детальніше у друкованій версії районної газети «Вперед»

Залиште свій коментар