Не повторювати помилки минулого

З нагоди Дня соборності України у Роздільнянській ЗОШ № 3 відбулася урочиста лінійка.

Першу частину заходу представили учні 10 класу, в якій вони розповіли про цю дату (з чим вона пов’язана, як виникла і відзначається). Учні також згадали про 99-ту річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки від Росії. Ця подія відбулась рівно за рік до підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР – 22 січня 1918 р.

У другій частині заходу вчитель історії А.О. Просянюк презентував видання Українського інституту національної пам’яті, які ця установа безкоштовно передала Роздільнянській ЗОШ № 3. Серед них «Щоб не забули. Пам’ять про тоталітаризм в Європі», «Голодомор не зламав» та «Holodomor: communist genocide in Ukraine», «Спротив геноциду. Книга-каталог виставки», «Карпатська Україна», «Україна у Другій світовій війні», «Українська Друга світова», «Майдан від першої особи. 45 історій Революцій гідності», «Усна історія російсько-української війни 2014-2016. Випуск 2», «Українська революція 1917-1921 років. Військові підрозділи».

tdx7bz2zv_m

У цих книгах – розповіді про сміливців, які протистояли тоталітаризмові в різні часи та загинули, а також долі тих, кому пощастило вижити. Вони оспівують любов до свободи, людську гідність, несхитність, сміливість, віру та відданість головним людським цінностям. Це дуже актуально, адже сьогодні відбувається боротьба за відновлення територіальної цілісності нашої держави подібно до того, як майже століття тому наші пращури з власної волі вирішили об’єднати землі, розірвані двома імперіями, оскільки історія повинна вчити не повторювати помилки минулого.

Користуючись нагодою, Роздільнянська ЗОШ № 3 висловлює велику подяку Українському інститут національної пам’яті, який безкоштовно передав свої видання, що стануть важливою джерельною підпорою у вивченні історії України у 10-11 класах, а також дають можливість розширити власний історичний кругозір усіх зацікавлених учнів та вчителів школи.

Оксана Барладян, педагог-організатор Роздільнянської ЗОШ № 3.

sprotiv-genocidu

 

 

Залиште свій коментар