Володимир Замітайло: «Мета ­ прогрес молодих»

У ці розквітлі травневі дні до нас надійшла приємна звістка: за підсумками огляду­конкурсу на кращу організацію спортивної роботи серед дитячо­юнацьких шкіл та спортивно­оздоровчих центрів системи освіти Одещини у 2018 році комунальний заклад «Роздільнянська ДЮСШ» посіла друге місце в області у першій групі таких закладів. Наші земляки значно випередили колективи з Доброслава, Болграда, Арциза та ще 14 районів, у яких, традиційно, спортивна робота поставлена на високий рівень, і поступилася лише колегам із Овідіополя.

Слід зазначити, що вагомий внесок у спільне досягнення зробили представники всіх відділень нашої ДЮСШ, які заслужено користуються славою одних з найсильніших у своїх видах спорту в області.

Зокрема, «пальму першості» міцно утримують футболісти. У школі працюють відділення футболу і футзалу. Велика заслуга у здобутому результаті тренерів­викладачів – Віктора Щура, Ксенії Щур та Івана Слободзяна. Їх вихованці беруть участь у районних, обласних і всеукраїнських змаганнях. У чемпіонаті області з футзалу юнаки 2006­2007, 2004­2005, 2002­2003 років народження стали чемпіонами.

Наші хлопці добре заявили про себе й на Чемпіонаті України – команда, у складі юних футболістів 2003­2004 р.н., посіла друге, а їх молодші друзі 2007­2008 р.н. ­ п’яте місце.

Є чим похвалитися роздільнянським гравцям і у виступах на таких Всеукраїнських змаганнях, як «Кубок конференцій», «Дитячий кубок Федерації футболу України» та інших.

Другі місця за підсумками огляду­конкурсу займають представники відділень боротьби дзюдо і пляжного волейболу.

Дзюдоїсти Роздільної – грізні суперники для будь­якої команди. У ДЮСШ з борцями працюють майстри спорту Вікторія Горобій та Лариса Чигринська. Не перелічити всіх обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань, в яких взяли участь їх вихованці. І кожного разу вони здобували медалі високого ґатунку, які промовисто свідчать про їх здібності та рівень підготовки. Неодноразовими чемпіонами та призерами різних турнірів та чемпіонатів були: Матвій Дмитрієв, Єгор Гацкан, Даниїл Лаптєв, Юрій Бєломестний, Максим Мішин, Кароліна Филимоненко, Дарія Глущенко, Оксана Долганенко, Ангеліна Дурдук – вихованці Вікторії та Едуарда Басс, Роман Кобзєв, Артем Андріянов, Денис Котьолкін – вихованці Лариси Чигринської.

Незмінною популярністю у дітей користується класичний волейбол. Це командна гра, яка вчить взаємовиручці, дисциплінованості, сміливості, точному розрахунку… Саме ці якості сприяли нашим землякам здобувати високі місця в обласній Спартакіаді серед школярів, у чемпіонаті Одещини «Дитяча ліга» та інших. Премудрощам гри хлопців та дівчат навчають тренери­викладачі Ганна Шкульова та Сергій Перебийніс.

В огляді­конкурсі відділення класичного волейболу цього разу посіло четверте місце, зате на два щаблі вище піднялося відділення пляжного волейболу (тренер­викладач Ганна Шкульова). Здавалося б, Роздільну від морських пляжів віддаляють неблизькі відстані. Але ентузіасти не знають перепон. Для занять пляжним волейболом споруджено критий майданчик з піском, де можна тренуватися цілий рік. Крім того, влітку для заняття пляжним волейболом створено всі умови в спортивно­оздоровчому таборі у Лиманському.

Невипадково у Чемпіонаті України з пляжного волейболу хлопці здобули бронзові нагороди.

На треті позиції вийшли вихованці одразу трьох відділень: гандболу, легкої атлетики і настільного тенісу.

Що тут сказати? Роздільнянський гандбол є захопленням багатьох відомих людей, зокрема, ним серйозно займався й досі займається колишній очільник нашого району й області Сергій Гриневецький. І люди старшого віку, і молодь шанують колишнього тренера­викладача Анатолія Петригу, пам’яті якого щороку ДЮСШ проводить відкриту першість з ручного м’яча. Ці змагання є своєрідним меморіалом легендарної людини і збирають велику кількість учасників. Цього року у турнірі дві команди ДЮСШ – 2002­2003 і 2006­2007 р.н. посіли, відповідно, перше і третє місця.

Свою вправність гандболісти засвідчили у районній та обласній Спартакіадах серед школярів, у чемпіонаті області, турнірах «Кубок Федерації», «Кубок південної Пальміри» та інших.

І це заслуга, передусім, тренерів­викладачів Олени Черни, Ганни Шкульової та Олени Федькович.

Легку атлетику справедливо називають королевою спорту. Вона чи не найповніше уособлює олімпійський девіз «Швидше, вище, сильніше!». До речі, ці слова прикрашають вхід до зали спортивної слави ДЮСШ, яка щороку поповнюється новими нагородами і знімками. Тренер­викладач Олена Гранкіна дбайливо плекає здібних атлетів. Своє вміння вони гартують у змаганнях. Серед кращих ­ Єлизавета Чеплигіна, Владислав Коробченко, Дмитро Федотов, Денис Твердохліб, які зарекомендували себе з найкращого боку.

Відділення настільного тенісу відкрилося у школі порівняно недавно, а його прихильники вже звернули на себе увагу. У відкритій першості області роздільнянська команда посіла друге місце.
У низці турнірів призові місця займали Андрій Пирогов, Сніжана Германович, брат і сестра Вадим і Віталіна Умнікови. Тренер­викладач Георгій Новаченко переконаний, що не за горами ще вражаючіші перемоги.

Зараз набирає розгін вже огляд­конкурс – 2019. Тривають нові старти і бурхливі фініші, точиться напружена боротьба на ігрових майданчиках і татамі. Знову радують футболісти. Так, команда юнаків Роздільнянської ДЮСШ стала срібним призером Екстра­ліги України з футзалу. Команди у вікових групах U­15 та U­17 стали бронзовими медалістами Кубка України з футболу. Син тренера Віктора Щура – Артем став кандидатом до збірної команди України для участі у міжнародному турнірі в Ізмаїлі.

Вихованці школи Максим Філімоненко і Марк Тегляєв у складі збірної команди «Чорне море» (м. Чорноморськ) здобули Кубок України.

Добрими новинами поділилися й волейболісти. Команда з пляжного волейболу стала бронзовим призером Чемпіонату України, а наші гравці Павло Плотнік і Вячеслав Переходнюк запрошені до складу збірної країни і вже з травня виступлять у відбіркових змаганнях за право виступити у наступному Чемпіонаті Європи.

Варто відзначити й те, що до складу збірної України включено вихованців відділення з легкої атлетики (тренер­-викладач Михайло Делі).

Перелік здобутків можна продовжити.

Успіхи не даються легко. Для цього треба створити необхідні умови і матеріальну базу, добрати кваліфікованих тренерів­викладачів, належно організувати навчально­тренувальний процес. Крім цих основних складових, існує ще безліч поточних справ, пов’язаних з питаннями проведення змагань, їх організації тощо. Аби виконати цей осяжний комплекс, треба мати надзвичайну працьовитість, організаторські здібності, вміння відстоювати свої принципи, далекоглядне бачення перспектив. Усіма цими якостями володіє директор ДЮСШ Володимир Замітайло – відмінник народної освіти України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

­ Володимире Макаровичу, що спонукало Вас сповна присвятити своє життя спортивній роботі? – запитав його.

І він відповів:

­ Розпочавши свою трудову діяльність вчителем фізичного виховання, я побачив, що серед учнів дуже багато талановитих дітей, які б хотіли розвивати свої здібності. А для цього якнайкраще й слугує ДЮСШ, про відкриття якої я мріяв і доклав для цього чимало зусиль. Я радий, що мрія втілилася в життя. Звичайно, у створенні цієї спортивної школи є заслуга й багатьох інших людей – від влади, діяльних організацій і підприємств. З 1 лютого 1976 року школа працює, розвивається і досягає успіхів. Ви бачите це на прикладі ось хоча б і останнього обласного огляду­конкурсу. У роботі мені допомагають заступник з навчально­тренувальної роботи, відмінник народної освіти України Олена Черни та інструктор­методист Алла Сімаченко. З вихованцями працюють 14 тренерів­викладачів. Торік у школі у 26 групах займалися 412 дітей. ДЮСШ має філії у Болгарській і Кучурганській школах та Лиманському ліцеї, в яких навчаються понад 140 юних спортсменів. Ми пишаємося нашими вихованцями. Лише протягом минулого року 162 з них здобули високі спортивні розряди. А ще важливіше, що всі діти не байдикують, не підпадають під вплив вулиці, а займаються корисною справою, залучені до здорового способу життя. Ніхто не може заперечити, що фізичні навантаження дуже важливі для зміцнення організму, а це допомагає подовжити життя, уникати сезонних захворювань та легко справлятися зі стресами. Крім фізичного розвитку, заняття в ДЮСШ сприяють гармонійному вихованню дітей, гартують їх характер і силу волі, що є надзвичайно важливими властивостями і в дорослому житті.

Валентин ЩЕГЛЕНКО.

На знімках: Володимир Замітайло; під час тренувань і змагань.

Залиште свій коментар