Сьогодні, 28 квітня, в Україні набули чинності нові правила фінмоніторингу

Раніше в Нацбанку наголосили, що дані зміни не створюють жодних обмежень у здійсненні операцій з банківськими картами, – повідомляє УНІАН.

В Україні відсьогодні, 28 квітня, набрали чинності нові правила боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом.
За інформацією Офісу великих платників податків, зміни закріплені в законі № 361-ІХ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення” і спрямовані на захист прав громадян і держави та забезпечення національної безпеки шляхом удосконалення правового механізму запобігання та протидії легалізації (відмиванню) таких доходів.

Зокрема, закон передбачає перехід до застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу ризик-орієнтованого підходу, де враховуються критерії ризику, які пов’язані з його клієнтами, географічним розташуванням держави реєстрації клієнта або установи, через яку він здійснює передачу (отримання) активів; розмежування фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, на порогові фінансові операції, що мають обмеження в сумі, і на підозрілі фінансові операції (діяльність), щодо яких виникає підозра (підстави для підозри) про їх зв’язок зі злочинною діяльністю або фінансуванням тероризму і розповсюдження зброї масового знищення.

Крім того, закон передбачає збільшення суми фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, до 400 тисяч гривень зі 150 тисяч гривень з одночасним зменшенням кількості ознак таких фінансових операцій до 4 з 17; перехід до застосування кейсового звітування про підозрілі операції своїх клієнтів; можливість використання результатів належної перевірки, здійсненої іншим суб’єктом первинного фінансового моніторингу. Також дані зміни передбачають створення прозорого інструменту залучення до відповідальності за порушення; вдосконалену процедуру розкриття кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності юридичної особи.

Як повідомляв УНІАН, раніше в Національному банку України підкреслили, що вступ в силу з 28 квітня нового закону про протидію відмиванню доходів не створює жодних обмежень у здійсненні операцій з банківськими картами. Закон, зокрема, передбачає обов’язкову ідентифікацію при переказі коштів в сумі, що перевищує 5 тисяч гривень, а в деяких випадках – необхідність підтвердження походження доходів. Українські банки з 28 квітня зможуть проводити ідентифікацію і верифікацію клієнтів без їх особистої присутності. Зокрема, банки зможуть використовувати систему BankID НБУ та електронний підпис або проводити відеоідентифікацію.

Джерело: УНІАН.

Залиште свій коментар