Запитання – відповіді про призначення субсидій

 

Що буде з сумою переплати по субсидій?

По закінченні опалювального сезону частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником, як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди та частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету.

Як саме змінилися соціальні нормативи користування житлово-комунальних послуг (ЖКП)?

З 1 травня 2016 року запроваджено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування ЖКП для надання житлових субсидій та пільг, які наведені в таблиці:

Послуга Норма з 1 жовтня 2014 Норма з 1 травня 2016
Норма  житла
субсидії 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю не змінюється
Споживання природного газу
на опалення 7 м3 на 1 м2 площі* коригуючий коефіцієнт

(в опалювальний період)

5,5 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)
на газову плиту 9 м3 на особу 7,1 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач 18 м3 на особу 14 м3 на особу
Водопостачання
постачання холодної води   4,0 м3 на особу

(за відсутності централізованого постачання гарячої води)

Споживання електричної енергії
на опалення 28 кВт.год на 1 м2 площі

(в опалювальний період)

 

65 кВт.год на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 75 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 15 кВт.год на іншого члена сім’ї 120 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача)

90 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (не більше 210 кВт)

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 100 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 25 кВт.год на іншого члена сім’ї 150 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї
У селах і селищах міського типу для громадян, яким, відповідно до законодавства, держава забезпечує безоплатне освітлення житла, – 30 кВт/г на місяць на одну особу.
Вивезення побутових відходів
вивезення побутових відходів встановлюються органами місцевого самоврядування

0,163 м3 та 0,244 м3 на особу

0,4167 м3 на особу

Коригуючий коефіцієнт: для розрахунку витрат електроенергії, природного газу на опалення: для 1-2-поверхових будівель – 0,787; для будівель на 3 і більше поверхів – 0,459.

Коригуючий коефіцієнт для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення:для 1-4-поверхових будівель – 0,459; для будівель на 5 і більше поверхів – 0,309

Як призначається субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  в 2016 році?

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Розпорядженням Одеської облдержадміністрації від 6.05.2016 р. № 268/А-2016 затверджені натуральні норми забезпечення населення області твердим паливом та скрапленим газом у 2016 році, а саме: скраплений газ, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку на домогосподарство на рік: 1-2 особи – 2 балони, 3-4 особи – 3 балони, 5 і більше осіб – 4 балони; вартість одного балону становить 200,00 грн; тверде паливо для надання житлових субсидій з розрахунку на домогосподарство на рік – 2 тонни, вартість 1 тонни становить 2000,00 грн.

Для оформлення зазначеного виду субсидії необхідно звертатися до уповноважених осіб сільських і селищних рад, які подадуть документи до управління.

В яких випадках потрібно звертатися в управління соціального захисту населення для перерахунку субсидії?

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління соціального захисту населення у випадках, якщо відбулася зміна в складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівля товарів або оплату послуг, що перевищує 50 тис. грн.

Чи потрібно при повторному зверненні подавати документи на розгляд комісії?

У разі відсутності змін розрахунок субсидії на наступний період здійснюється управлінням  соціального захисту населення без повторного прийняття рішення.

Чи будуть надаватися пільги при одержанні субсидії?

З 1 травня 2016 року призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

За який період беруться доходи при наданні житлової субсидії?

Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.

Які особливості при нарахуванні субсидії для непрацюючих осіб?

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і проживають разом з батьками чи іншими членами родини; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Які особливості при нарахуванні субсидії для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку?

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку другої групи, — трьох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку третьої групи, — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Чи відбулися зміни при поданні документів для призначення субсидії в електронному вигляді?

Так, відбулися. Зокрема, заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем з використанням електронного цифрового підпису. У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.

Лариса Знахарук,

керівник управління соціального захисту населення РДА.

Залиште свій коментар