Японія і я

Український та японський народи – такі своєрідні і цікаві, і яка ж далека для нас загадкова Японія, країна з дуже давніми й непорушними традиціями. А що як спробувати лишень доторкнутись до її культури? До того ж 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.

Спільна думка бібліотекарів Лиманської бібліотеки № 3 та учителя ЗОШ № 2 Т.В. Ханьжиної об’єднала учнів 7-го класу, які запросили на наш бібліотечний захід учнів 6-го класу. Як відповідальні за цікаві повідомлення про Японію та майстер-класи виступили старшокласники, учні 8-10 класів. Це було справжнє пізнавальне дійство, що відбулось в атмосфері оригінально прибраної читальної зали бібліотеки. Тут були розташовані і висловлювання японською мовою з перекладом, і японські віяла, дракони, гілочки та столик для чайної церемонії.

Ми розповіли дітям про унікальну країну взагалі та супроводжували це відеопоказами з цікавими зображеннями під спокійні японські мелодії (відповідальний М. Шаблевський). Він ще займається дзюдо, був у кімоно і розповів про цю японську боротьбу.

Про особливості та цікаві факти життя японців повідомила У. Медведєва, а майстер-клас з оригамі показала А. Єлісєйді. Дуже зворушливо звучали вірші танка і хоку у виконанні 7-класників, вони ще й тлумачили кожен вірш, адже для багатьох присутніх такі поезії були відкриттям.

В образі справжньої японки (в кімоно і з зачіскою) А.Фьодорова познайомила присутніх з чайною церемонією, а Г. Варбанець показала свою майстерність як перукар, це вона зробила дівчаткам японські зачіски. Бібліотекар Г.Зуйкова та художній керівник Л. Ярошенко відповідали за костюми та макіяж, а також проводили конкурси з виготовлення ікебани та малювання гілочок сакури, вікторини тощо.

На одному диханні пройшов захід і завершився чаюванням із печивом. Багато чого нового і цікавого дізнались діти про Країну Сонячного сходу і жартували на кшталт того, що поїдуть до Японії, не розгубляться, бо тепер знають, як поводити себе, враховуючи оригінальні звичаї.

Наталія Лясоцька, смт Лимарське.

Залиште свій коментар