Операція «Урожай-2019»: у тренді легалізація найманої праці

Роздільнянська ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області вкотре інформує сільськогосподарських товаровиробників про те, що в Україні триває операція «Урожай-2019». Її мета – забезпечення повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. Особливий акцент працівники фіскальної служби роблять на упередженні схем ухилення від оподаткування, виявленні й реєстрації неоформлених найманих працівників та легалізації їх заробітної плати.
Очевидно, що добрий господар не дасть пропасти своєму врожаю, а тому, якщо члени фермерського господарства самі фізично не можуть обробити наявну кількість землі і зібрати сільгосппродукцію, вони мають офіційно залучити до цієї роботи найманих працівиків. Адже статтею 27 Закону України «Про фермерське господарство» визначено, що трудові відносини у ньому базуються на основі праці його членів.

     У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом). При цьому трудові відносини членів фермерського господарства регулюються Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), – законодавством України про працю.

І тут важливо не тільки не допустити врожайних втрат, але й реально показати свої доходи.

      Тому фіскальна служба нагадує сільгоспвиробникам та фермерам, що найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та подання повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається за місцем обліку роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

                 Роздільнянська ДПІ

Залиште свій коментар